Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Wymiana BNS na RNS-E


krisek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,
W mojej A4 B7 mam fabryczną stację BNS. Sprawiłem sobie jednak RNS-E. No i niestety jak to zwykle bywa przy wymianie pojawiła się garść problemów. Postaram się je opisać, ale gdyby coś było niejasne to wybaczcie i pytajcie.
Po podłączeniu RNS-E potrzebuje kodu. Przygotowałem sobie płytkę z Audi Aisin navigation RNS-E unlock CD. No i tutaj pojawia się pierwszy problem:
1. Stacja nie reaguje na przycisk otwierania ekranu (aby móc umieścić płytę w czytniku).
2. Wyczytałem, że "wyjąć płytę" - otworzyć ekran za pomocą VCDS. No i tutaj problem numer 2 - brak komunikacji VCDS - 56 - RADIO.
3. Co ciekawe sprawdziłem i z VCDS również nie łączy się z BNS, który był tam do tej pory. Dodam, że ze wszystkimi innymi modułami VCDS łączy się prawidłowo.
4. Wyczytałem, aby sprawdzić rozpiskę pinów. No i tutaj pojawia się światełko w tunelu. PIN B5 w RNS-E to K-Line. Zapala się światełko w tunelu. Tylko, że w mojej wiązce z nie ma w ogóle konektora B. Wyczytałem w sieci, że przy przekładce należy zamienić piny w kostkach:

1. BOSE wire from B5 to B7 blue connector
2. K-line from C7 (green) to B5 (blue)

Teoretycznie zgadza się z rozpiskami na stacjach. Jako, że nie miałem kostki B, po prostu wypiąłem PIN C7 i podpiąłem bezpośrednio do pinu B5 w RNS-E.
Nadal brak komunikacji z VCDS. Płytki CD nie mogę wrzucić do czytnika.

Co mi chodzi po głowie to zorganizować zmieniarkę CD i do niej wrzucić Unlock-CD choć śmiem wątpić, że zadziała.


Ktoś może przerabiał temat? Może coś doradzić?

RNS-E.jpg

Kostka.jpg

BNS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz RNSE na krótko na stole. Po podłączeniu szybko włącz i szybko klikaj otwarcie szuflady. Opuścić ekran możesz tylko kilka sek po podłączeniu, potem nawet nie zamkniesz. Wkładasz płytę, przemieli, wypluje kod, zapisz kod, odłącz aku. Podłącz, szuflada schowa się sama i włala. Ew mogę Ci zdalnie rozkodować radio za 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...