Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana przedniej poduszki silnika w Audi A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,właściwie to chodzi mi o wkład w poduszce,kupiłem LMI25864 01 i zanim zacznę wymieniać proszę o uwagi co i jak zrobić, wskazówki czy trzeba podeprzeć silnik na co uważać etc. z góry dziękuję.

Rozwiązane przez Legion44

Przejdź do rozwiązania
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wymieniona banalnie prosta  robota ,nic nie trzeba podstawiać.Temat do zamknięcia.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Możesz opisać w kilku zdaniach tę "banalnie prostą" wymianę? Banalnie proste nie jest nawet zdjęcie osłony silnika.Zamieść chociaż krótki tekst.THX.

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Wymiana prosta. Do zdjęcia osłona silnika i ukazuje się nam odbój. Odkręcamy 3 śrubki na imbus. Wyciągamy,  zamieniamy i skręcamy. 

Opublikowano
  • Autor

Właśnie tak,u mnie ten odbój  wymieniłem  bo ze starości kruszył się jak styropian. 

Opublikowano

Witam Was!   Rozumiem,że odkrecamy 3 śruby "trzymaka" i wychodzi on z poduszką z prostokątnej aluminiowej ramy,w  której tkwi,a która  przykręcona jest 4-ema śrubami Śruby, 3 szt., mogą być powtórnie użyte,tak? Wymieniam poduszkę wciskając ją wraz z "trzymakiem" w prostokątną ramkę al.,tak?Ustawiam w odpowiednim położeniu i przykręcam spowrotem do silnika. Czy w czasie tej operacji,trzeba podeprzeć silnik,czy nie zmieni bardzo swego położenia kiedy odkręcane będą 3śruby "trzymaka"? Chciałbym to wiedzieć,jeśli można spytać.Narazie Dzięki.

Opublikowano
7 godzin temu, W.W. napisał:

Witam Was!   Rozumiem,że odkrecamy 3 śruby "trzymaka" i wychodzi on z poduszką z prostokątnej aluminiowej ramy,w  której tkwi,a która  przykręcona jest 4-ema śrubami Śruby, 3 szt., mogą być powtórnie użyte,tak? Wymieniam poduszkę wciskając ją wraz z "trzymakiem" w prostokątną ramkę al.,tak?Ustawiam w odpowiednim położeniu i przykręcam spowrotem do silnika. Czy w czasie tej operacji,trzeba podeprzeć silnik,czy nie zmieni bardzo swego położenia kiedy odkręcane będą 3śruby "trzymaka"? Chciałbym to wiedzieć,jeśli można spytać.Narazie Dzięki.

Nie trzeba nic podpierać poprostu odkręcamy trzymak wymieniamy gumę wkładamy i skręcamy trzeba pamiętać o tym żeby skontrolować gniazdo jego położenie żeby guma nie dotykała ścianek w taki sposób ustawić gniazdo bo będą przenoszone wibracje. Odbój ten ma tylko za zadanie odciążyć poduszki żeby ich nie wyrwało. Pozdrawiam. 

Opublikowano

Witam Was!   Rozumiem,że odkrecamy 3 śruby "trzymaka" i wychodzi on z poduszką z prostokątnej aluminiowej ramy,w  której tkwi,a która  przykręcona jest 4-ema śrubami Śruby, 3 szt., mogą być powtórnie użyte,tak? Wymieniam poduszkę wciskając ją wraz z "trzymakiem" w prostokątną ramkę al.,tak?Ustawiam w odpowiednim położeniu i przykręcam spowrotem do silnika. Czy w czasie tej operacji,trzeba podeprzeć silnik,czy nie zmieni bardzo swego położenia kiedy odkręcane będą 3śruby "trzymaka"? Chciałbym to wiedzieć,jeśli można spytać.Narazie Dzięki.

IMG_3747.JPG

IMG_3750.JPG

IMG_3748.JPG

IMG_9107.JPG

Opublikowano

Witam ponownie! Postanowiłem dodać widok poduszki ("odbijaka") którą ma zastąpić starą(y) widoczną na jednej fot.Jest wyraźnie spękana,i chociaż nie daje znać o sobie,mam zamiar ją wymienić.Śruby użyję te same,a przed ponownym wkręceniem, dla pewności ,pomaluję lekko farbą.Myślę,że operacja wymiany tego "odbijaka" (Nr katalogowy : 8E0-199-399,nazwa części :odbijak) nie będzie trudna,skoro,wg zapewnień kolegi z Forum, niczego nie trzeba podpierać.THX.

Opublikowano

Przepraszam.Nr katalogowy odbijaka ,jak zresztą widać na fot.to 8E0-199-339.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam All. Ja wymieniłem dzisiaj odbój , uwaga od góry ?. Nie musiałem nic ustawiać bo pozozostałe poduchy mam sprawne. Odbój też niby Ok ale zaczął się kruszyć. 10 minut i wymieniony. Audi a4 b6 ALT 2002r.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.