Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Syczenie spod korka paliwa


yros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z bakiem w swoim A4, objaw jest tego typu, że co jakiś czas powietrze zaczyna być zasysane przez korek wlewu, w momencie gdy to sie dzieje obroty silnika na biegu jałowym wzrastają do ok. 1100 rpm. Wyciagalem bak, przedmuchałem odpowietrzenie (tak myślę że to jest to - taki plastik w którym jest kulka...) jednak nie pomogło... Zastanawia mnie co to jest ten jakby zawór zamocowany do obudowy filtra powietrza... czy przez niego powietrze ma być wtłaczane do baku, czy wyciągane są opary z baku do kolektora ? Zaznaczam iż gdy zaczyna się to zasysanie przez korek, jak odepne wtyczke z tego zaworka to obroty się normują.. Gdy zdjąłem wężyk to ten zawór jakby wysysał gazy od strony baku paliwa..

Podpowiedzcie proszę czego się w tym wypadku uczepic, co to może być... I pytanie jeszcze jedno... czy pompa paliwa chodzi cały czas w tych autach, czy dobija ciśnienie i się wyłącza ? Być może tu leży przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim najpierw trzeba udrożnić (przedmuchać) wszystkie wężyki odpowietrzające zbiornik :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć miałem to samo, tak, to jest ten zawór na filtrze powietrza.

Pojechałem do ASO wymieniłem problem ustał.

Dla pewności odkręć jeszcze korek od wlewu przejedz się troszkę i zobacz czy będzie lepiej, jeśli tak to wymień ten filierek.

Mnie kosztował około 200zł

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zostały przedmuchane... opuściłem bak i posprawdzałem wszystko. Generalnie wyglądało wszystko na drożne i tak sie zachowywało pod sprężarką. Natomiast jeśli chodzi o ten "filtr" to mi bardziej wygląda na jakiś elektrozawór sterowany przez silnik. Generalnie on coś tam się załącza i tyka... ale nie wiem czy to działa prawidłowo... czy może za długo jest otwarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci dalej syczy spod korka to kup używkę i po sprawie. Ja akurat dałem 50zł ale są osoby co jeszcze mniej dały :wink4:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie on sobie tak tyka i jak sie zepsuje (tak jak mi) to syczy z baku i autko staje sie troche mulaste.

Wymien ten zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też syczało z korka. Ale gdzies tu na forum przeczytałem że trzeba wyciągnąć ten zaworek co na filtrze siedzi, przedmuchac , rozruszać srubkę ktora w nim jest i po sprawie. U mnie pomoglo. wykreciłem i wkręciłem ta śrubke z 3 razy, po czym ustawiłem ją na środku i cisza. W sumie to przez to nawet pompa paliwa mi glosno chodziła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...