Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Szerokość opony do felgi 18"


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak se pomyślałem, że zapytam szanowne towarzystwo o opinię.

Na naklejce na drzwiach mam sugerowane wymiary opon do mojego paździocha :wink4:

No i kupując felgę 18 każą mi zakładać 245/40 z indeksem 93 Y. No i nic więcej, żadnych innych sugestii, bo cała reszta jest wg oszołomów na M+S, czyli zdecydowanie nie na lato.

Pytanie jest proste - co o tym myślicie??? Mi się bardziej uśmiecha 225/45, bo i węższe, no i gumy trochę więcej dookoła laczka.

Kupno takiej jak se wymyśliłem - się da się, czy nic z tego?

Będę zobowiązany za podpowiedzi :cool1:

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest proste - co o tym myślicie??? Mi się bardziej uśmiecha 225/45, bo i węższe, no i gumy trochę więcej dookoła laczka.

najlepiej przeliczyć na "kalkutatorze" jaka jest odpowiednia ale pewnie w audi się nie pomylili :wink4: a tak w ogóle to dużo zależy od szerokości felgi, jak by była wąska to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby założyć 225/45 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w przeliczniku rozmiarów i przekłamanie jest 1% także nie jest tak źle i mogłyby być :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i gumy trochę więcej dookoła laczka.

będzie więcej o całe 3mm :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz szerokość felgi? Do 225/45/18 nie dawałbym więcej jak 8j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na felgę 8j założyłem opony 235/40 R18, powiem Ci że 245 byłaby jeszcze lepsza ale nie było akurat jak kupowałem. Obawiam się że w B8 na kołe 18cali taka opona 225 nie będzie się dobrze prezentować. Poza tym co już wiem na pewno, po zmianie na 18cali bez obniżenia zawieszenia auto wygląda kiepsko. z daleka jeszcze ujdzie ale z bliska wygląda :thumbdown:

także w moim przypadku transakcja wiązana wyszła - koła + obniżenie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na 18 235/40 R18 i jest kosa a fela ma 8,5 cala :hi:

no to pokaż wentyl tą kosę bo jestem ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce offtopowac, ale to raczej od szerokosci felgi zalezy, wydaje mi sie ze 225/45 smialo podejda, ja u siebie dzis zakupilem yokohamy 215/35r19 a mialem continentale 235/35r19 i zdecydowalem sie na wezsze, aby latwiej karawan w koleinach utrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce offtopowac, ale to raczej od szerokosci felgi zalezy, wydaje mi sie ze 225/45 smialo podejda, ja u siebie dzis zakupilem yokohamy 215/35r19 a mialem continentale 235/35r19 i zdecydowalem sie na wezsze, aby latwiej karawan w koleinach utrzymac

Jest istotna szerokość felgi, trzeba dbać aby opona nie była zbyt mocno naciągnięta, chyba że ktoś robi German Style.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce offtopowac, ale to raczej od szerokosci felgi zalezy, wydaje mi sie ze 225/45 smialo podejda, ja u siebie dzis zakupilem yokohamy 215/35r19 a mialem continentale 235/35r19 i zdecydowalem sie na wezsze, aby latwiej karawan w koleinach utrzymac

Jest istotna szerokość felgi, trzeba dbać aby opona nie była zbyt mocno naciągnięta, chyba że ktoś robi German Style.

zbyt mocno na 8 cali naciągnieta to by była 205 ,215 ale nie 235 :gwizdanie: :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Ale 225/45/18 na 8,5j będzie źle.

Podobnie 215/35/19 na 8,5j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego German, co innego taka konfiguracja, o jakiej pisałem wcześniej.

Poza tym idę o zakład, że autor tego wątku nie chce mieć German Style na aucie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalcene rozmiary dla Twojego modelu audi na felgę 8x18 ET35 i ET45:

215/45R 18

225/45R 18

235/40R 18

245/40R 18

na felgę 9x18 ET35:

235/40R 18

235/45R 18

245/40R 18

255/40R 18

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Ale 225/45/18 na 8,5j będzie źle.

Podobnie 215/35/19 na 8,5j.

Z tym 225 nie przesadzaj. Spokojnie możesz taką oponę naciągnąć na 9" i będzie to dobrze wyglądało :wink4: Nie każdy lubi baloniaste opony. A porównywanie tego do german style jest trochę na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Ale 225/45/18 na 8,5j będzie źle.

Podobnie 215/35/19 na 8,5j.

Z tym 225 nie przesadzaj. Spokojnie możesz taką oponę naciągnąć na 9" i będzie to dobrze wyglądało :wink4: Nie każdy lubi baloniaste opony. A porównywanie tego do german style jest trochę na wyrost.

Dibo, a czy takie coś podejdzie - 245/35 R 18

Felga jest ori o nazwie ROTOR http://www.shop.audi.be/images/upload/articles/9504.jpg

Wydaje się być całkiem w porządku :cool1:

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Ale 225/45/18 na 8,5j będzie źle.

Podobnie 215/35/19 na 8,5j.

Z tym 225 nie przesadzaj. Spokojnie możesz taką oponę naciągnąć na 9" i będzie to dobrze wyglądało :wink4: Nie każdy lubi baloniaste opony. A porównywanie tego do german style jest trochę na wyrost.

Dibo, a czy takie coś podejdzie - 245/35 R 18

Felga jest ori o nazwie ROTOR http://www.shop.audi.be/images/upload/articles/9504.jpg

Wydaje się być całkiem w porządku :cool1:

Zdrowaś

K.

na seryjnym zawiasie z takimi oponami auto będzie wyglądało jak allroad, seryjnie na 18 są opony o profilu 40 i takich powinieneś szukać, a jak już znajdziesz i założysz to obniżaj zawias bo naprawdę nie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...