Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TDI BPW quattro problem ze stukaniem przy wciskaniu i puszczaniu pedału gazu


DieselZropy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem tego zacnego forum i z góry przepraszam jeśli coś robię nie tak. Postaram się popełniać jak najmniej błędów a na tych ktore jednak popełnię będę się uczył. 

Jestem posiadaczem audi A4 B7 2007r 2.0 TDI 140km BPW quattro Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy wciskaniu i puszczaniu pedału gazu słychać w okolicach prawego przedniego koła uderzenie. Brakuje już pomysłów czym może to być spowodowane. 

Na diagnostyce było sprawdzane zawieszenie , poduszki , dokręcenie kół i nic. Nawet sprawdzałem czy akumulator jest prawidłowo przykręcony i czy to on się nie tłucze i nic. Sprawdzałem także obudowę filtra powietrza.

Myślę że bardzo ważnym jest to że dzieje się tak tylko na ciepłym silniku . Na zimnym zaraz po odpaleniu tego odgłosu nie zaobserwowałem.

Brakujemi pomysłów. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą propozycję i pochylenie się nad moim problemem 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez DieselZropy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Prawdopodobnie masz gdzieś luz w układzie przeniesienia napędu lub zawieszenia zespołu napędowego .

Postaw rozgrzane auto na kanale, zaciągnij solidnie ręczny i próbuj ruszać na zmianę do przodu i do tyłu, a pomocnik w kanale niech nasłuc**je i spróbuje zlokalizować źródło tego stukania  :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź Od razu jak tylko będę mógł pędzę na kanał ? Swoją droga kilku mechaników rwało włosy z głowy jak to sprawdzić i wywołać a wystarczyło tylko spytać fachowca :hi:Bede relacjonował każde postępy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 08:30, DieselZropy napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź Od razu jak tylko będę mógł pędzę na kanał ? Swoją droga kilku mechaników rwało włosy z głowy jak to sprawdzić i wywołać a wystarczyło tylko spytać fachowca :hi:Bede relacjonował każde postępy Pozdrawiam

Witaj. Coś ruszyłeś z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chwilowo wyjechałem za granicę w waznych sprawach i niestety nie mam ani czasu ani możliwości uporania się z tym problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...