Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Srebrno-czarny avant LY7G ( Gwint DTS, Arceo Monaco MP 8.5/9,5, Shadowline)


monthrey12

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, karol1981 napisał:

Gratki, 3 miejsca , fajnie że ktoś docenił pracę :) 

A dziękuję bardzo. Działamy dalej, za rok po 1 :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim. Wracamy z przygotowaniami na sezon 2022. Poprzednie kółka firmy MAM zostały sprzedane, na ich miejsce wpadną felgi w dosyć kontrowersyjnym kolorze, 2x 8,5 i 2x9,5 cala((czekają w garażu na wiosnę :D) z oponkami 215/35 i 225/35 zobaczymy jak to wszystko siądzie. Zrobimy również małą aktualizację, zawieszenia wpadnie gwincik MTS ale jest również mniej przyjemna sytuacja, na wiosnę znowu szykuję się lakierowanie całego przodu, odpryski na zderzaku oraz rdza na błotnikach po raz setny(coraz gorzej o dobrego lakiernika). Co do kolejnych planów bankowo wymiana przedniej szyby, gdyż ta już jest matowa(zakładamy czujniki), odświeżenie wnętrza czyli obszycie kierownicy oraz regeneracja delikatnie przetartych skór na boczkach foteli.

Autko zaczyna mieć problemy przy porannych rozruchach. Problem jest dość dziwny bo występuje nieregularnie, bez względu na pochylenie autka. Po postoju nawet dwu tygodniowym odpali od strzała a po całej nocy stania w tym samym garażu potrafi mieć problem. Cofanie paliwa zostało wykluczone, stawiałem autko pod różnymi kątami, zakładałem zaworki oraz klipsy na rurki paliwowe bez skutku. Podejrzewam, ze pompowtryski nie są w stanie wygenerować wystarczająco mocnej dawki rozruchowej albo rozrusznik ma problem z obrotami. Po odpięciu czujnika temperatury płynu chłodniczego startuje bez problemów. Nie wiem za bardzo od czego mogę zacząć. Posiadam VCDS, w razie potrzeby wykonania logów czy sprawdzenia parametrów. 

Edytowane przez monthrey12
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem setupu letniego:glupek2:

Gwint MTS:naughty:

Przy zmianie szybt będziesz zakładał czujniki.. dużo rzeczy potrzeba do tego modu???

A co do odpalania to faktycznie tylko pompki zostały do sprawdzenia.. podepnij vcds i powinno pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie rozrusznik, bo na zimnym powinien palic od strzała nawet jak obroty niskie, gdyby rozrusznik to by na ciepłym długo kręcił, wiem bo przerabiałem temat .

Trzeba by logi sprawdzić na rozruchu od pompek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K4rol81 napisał:

Raczej nie rozrusznik, bo na zimnym powinien palic od strzała nawet jak obroty niskie, gdyby rozrusznik to by na ciepłym długo kręcił, wiem bo przerabiałem temat .

Trzeba by logi sprawdzić na rozruchu od pompek .

Pamiętasz, które kanały należy logować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam87 napisał:

Ciekaw jestem setupu letniego:glupek2:

Gwint MTS:naughty:

Przy zmianie szybt będziesz zakładał czujniki.. dużo rzeczy potrzeba do tego modu???

A co do odpalania to faktycznie tylko pompki zostały do sprawdzenia.. podepnij vcds i powinno pokazać

Tak jest, nowa szyba, lusterko z czujnikiem, czujnik, żelek pod czujnik, wiązka, włącznik świateł z auto i przełącznik clh/drl :). 

Po zmianie setupu na letni musze przygotować sie do codziennej jazdy autobusem ?

Sorki za słabą jakość video ale po przeróbce musiał stracić na jakości :(

 

received_316231966996475.jpeg Edytowane przez monthrey12
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mała aktualizacja. Wczoraj wpadł gwint DTS, hamulce 288 na tył oraz felgi 19 cali Arceo monaco(8.5/9,5) oponki 215/35 i 225/35. Tylko pojawił się mały problem. Obniżyłem przód dosyć mocno i pojawiły się wibracje w przedziale 110-130 km/h. Czytałem kiedyś, że jest to normalny objaw. Powodem są zbyt przekoszone półosie. Czy jest mi to ktoś w stanie potwierdzić? Sorki za tylko jedno zdjęcie na dniach wpadnie ich więcej, sorki za słabą jakość ale coś się skiepściło. 

received_1415503548878723.jpeg.18d4111a6dde9595477e83e69a568ff7.jpeg

Edytowane przez monthrey12
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszleś z obniżeniem :notworthy:. Nie obciera przód przy skręcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rob@k napisał:

To poszleś z obniżeniem :notworthy:. Nie obciera przód przy skręcie? 

Jeżdzę od wczoraj. Nie słyszałem, żeby coś obcierało. Jedyny problem to ten z wibracjami. Za tydzień wyciągam jeszcze nakrętkę z tylnej sprężyny bo do celu zabrakło mi 0.5-1.0 cm. Auto typowo weekendowe się robi. Przez ostatnie 2 miesiące przejechałem nim może z 400 km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajnie siadło:oklasky:

Co to za gwint DTS?? nie słyszałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej widzę niż w mmsie :)  ładnie przód posadziłeś , ale coś czuje że rantu błotników sie wytrą :D ,Co do tych pół osi też mi mechanik o tym wspominał,może coś w tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam87 napisał:

Kurcze fajnie siadło:oklasky:

Co to za gwint DTS?? nie słyszałem..

Coś takiego, koszt około 1500 zł. Długo pisałem z chłopakami, którzy to sprzedają i zapewniali mnie bardzo mocno, że jakościowo nie odbiega od mts. Faktycznie nie jest betonem, w miare fajnie sie jedzi. Jako że to mój pierwszy gwint, stwierdziłem, że nie będę się za bardzo zastanawiał i zaryzykowałem. Wywalone zostały helpery, bo tak mi koledzy sugerowali. 

image.png.48d5155ce85a9bdf6a4647c96e4e41a8.png

10 minut temu, K4rol81 napisał:

Teraz lepiej widzę niż w mmsie :)  ładnie przód posadziłeś , ale coś czuje że rantu błotników sie wytrą :D ,Co do tych pół osi też mi mechanik o tym wspominał,może coś w tym być.

Mam nadzieję, że tak nie będzie. W sobotę zostanie obniżony jeszcze tył i zobaczymy co zrobię z przodem. Tak jak wspominałem, auto robi się typowo weekendowe. Chyba się trochę starzeję, bo coraz bardziej chodzi mi po głowie jazda komunikacją miejską i zakup roweru. A na przyszły sezon wpadnie air ride :decayed:. Dziewczyna mnie z chaty wywali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak jazda na tym DTS? Sam się zastanawiam nad tym gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kirpo napisał:

I jak jazda na tym DTS? Sam się zastanawiam nad tym gwintem.

Zrobiłem około 200km, wczoraj dopiero byłem na sprawdzeniu i ustawieniu geometrii. Będę mógł więcej powiedzieć w niedzielę, po wykonanej trasie. Jak dla mnie tragedii nie ma, twardziej niż na 1be plus sprężyny ale się z tym liczyłem. Wszystko pasuje, nic nie trzeba przerabiać, wykonanie też spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 17:45, monthrey12 napisał:

Witam. Mała aktualizacja. Wczoraj wpadł gwint DTS, hamulce 288 na tył oraz felgi 19 cali Arceo monaco(8.5/9,5) oponki 215/35 i 225/35. Tylko pojawił się mały problem. Obniżyłem przód dosyć mocno i pojawiły się wibracje w przedziale 110-130 km/h. Czytałem kiedyś, że jest to normalny objaw. Powodem są zbyt przekoszone półosie. Czy jest mi to ktoś w stanie potwierdzić? Sorki za tylko jedno zdjęcie na dniach wpadnie ich więcej, sorki za słabą jakość ale coś się skiepściło. 

received_1415503548878723.jpeg.18d4111a6dde9595477e83e69a568ff7.jpeg

Mi się wydaje, czy te koła są jakieś małe jak na 19tki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KamilEG20 napisał:

Mi się wydaje, czy te koła są jakieś małe jak na 19tki? 

Tak mogą wyglądać, ze względu na kolor. Więcej zdjęć będę miał w niedzielę to może będzie lepiej widać :D

Edytowane przez monthrey12
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja prac nad samochodem. Autko praktycznie w 90% jest skończone na sezon 2022, wiadomo coś pewnie jeszcze się znajdzie.

 

Co zostało zrobione:

- Felgi Arceno monaco midnight purple 8,5/9,5 19 et 33/40 + dystanse 5mm na każda oś. Opony 215/35 i 225/35

- Zawieszenie gwintowane dts line 

- Hamulce tylne 288 mm

-Blenda tablicy rejestracyjnej S4 USA

 

Plany na najbliższy czas aby sezon 2022 zacząć w 100%

- lakierowanie przodu + rolowanie rantów błotników

- ściema tylnych szyb

- odświeżenie wnętrza

 

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających aktualny stan samochodu.

 

_MG_7717 — kopia.jpg

_MG_7744 — kopia.jpg

_MG_7784 — kopia.jpg

DSC_1857 — kopia.jpg

Edytowane przez monthrey12
  • Pomoc techniczna 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...