Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] Swap AVB na AWX


mk44arty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można wsadzić AWX za AVB ? silnik mi padł muszę wymienić, wolał bym włożyć coś mocniejszego. Mogę kupić kompletny motor AWX, pytanie czy to się z gra z resztą osprzętu ? co jeszcze trzeba wymienić, skrzynie mam 5 biegowa.

Nie mam u siebie Canbusa.. ma to znaczenie?

Edytowane przez mk44arty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgra Ci się z większością, bo AWX/AVF ma inne węże powietrzne, inny EGR Turbo itd... chyba, że przełożysz sam silnik, bez osprzętu i pojedziesz gdzieś na korektę softu, żeby Ci zwiększył trochę niuta i koników... 

Tu masz jeszcze trochę info:

https://a4-klub.pl/topic/224431-all-tdi-pd-różnice-w-silniku-avb-a-awxavf/page/2/

https://a4-klub.pl/topic/301916-19-101-km-avb-a-19-131-km-avf-jakie-różnice/page/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ciekawe czy ktoś już robił taka przekładkę. Myślałem żeby kupić kompletny silnik ze wszystkim, z turbem, kolektorami, egr cały tak jak siedzi w komorze. To chyba było by do dogrania mechanicznie żeby to pospinać do kupy. Nie wiem co z elektryką silnika .. czy to by zagrało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Wy widzicie problem. AVF AWX AVB ma taką samą wiązkę itp. Przekładasz kompletny silnik AWX AVF (wraz z całym dolotem) robisz w sterowniku immo off (albo dopisujesz ECU) i odpalasz silnik. Sprzęgło itp Twoje będzie pasować. Wszystko w temacie. Tu nie ma nad czym się rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taką informację chodziło, chyba zaryzykuje i wezmę awx. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przełoży się wszystko, z orurowaniem, osprzętem, turbo itd to nie ma problemu... 

Wszystko zależy na ile kompletny jest ten dawca? Bo jak masz wszystko spod machy to jak Kuba pisze przełożyć, ogarnąć immo i jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...