Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t po chipie kontrolki EPC i silnika


Leon123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc jakieś mądre głowy w rozwiązaniu mojego problemu.

Najpierw napiszę co w aucie zrobione:

DP zamiast kata (2,75 cala)

Wtryski z bexa

Drugi ic z bexa

Turbo k03s z bexa po regeneracji (stare było bez luzów, ale żeliwo turbiny popękane w 6 miejscach)

Odma wyczyszczona, sprawdzony zaworek zwrotny, wymienione kolanko przy bloku, bo pękło.

N75 sprawdzony (w razie czego mam drugi), DV sprawdzony.

Wymieniony rozrząd, świece, oleje, filtry. 

Układ sai wywalony i wyłączony w sofcie, oraz wyłączona druga sonda.

W lutym byłem z autem na programie. Auto po programie wygenerowało 217km i 302nm. Na początku marca program był jeszcze poprawiony, ale nie byłem ponownie na hamowni, ponieważ gość namawia mnie na wymianę wtrysków na wtryski od Saaba 2,3t i tak chyba ostatecznie zrobię. Wtedy chcę shamować ostatecznie.

Problem polega na tym, że w aucie co jakiś czas (50-80km jazdy na trasie) wyskakuje kontrolka silnika razem z kontrolką epc na jakąś 1sek rozłączając przy tym tempomat oraz instalację LPG. Auto traci moc (zero doładowania). Wygląda to tak jakby rozłączył sterownik silnika na 1 sek. Jest to o tyle niebezpieczne, że zdarzyło mi się to raz podczas wyprzedzania... Co może się wtedy wydarzyć nie muszę chyba mówić. Najlepsze jest to, że w sterowniku jakichkolwiek błędów brak. Gość, który robił program logował auto jeszcze kilkanaście razy i mówi, że wszystko jest oki. Ja uważam, że to jest wina programu, a on, że nie i musimy szukać usterki mechanicznej w osprzęcie. Dodam, że przed programem zrobiłem tym autem 14 tys km i nic podobnego mi się nie zdarzyło.

Ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zrobić logów, ponieważ kabel, który zakupiłem KKL okazał się śmieciem i łączy się tylko z radiem :). Muszę jechać do kogoś lub do gościa co robił program (60km)

 

Czy jest ktoś w stanie podsunąć jakiś pomysł co można sprawdzić, aby wykluczyć usterkę osprzętu silnika??

Nie znalazłem podobnego przypadku opisywanego na forum, więc nie mam nawet żadnego punktu zaczepienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci wgra serię pojeździsz i się dowiesz.
Ewentualnie MPPS za 60zł i możesz sobie zgrywać, wgrywać sam i dać innym soft do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz możesz podjechac, nie masz daleko pomogę zdiagnozować czy problem leży w sofcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...