Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 Sedan niedzielona kanapa od A do Z


bombelm7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Pany i Panewy.

Jako, że niedawno zakupiłem B7 i po ogarnięciu wszystkich spraw technicznych przyszła pora na lekkie zmiany wizualne postanowiłem wymienić wnętrze tzn. fotele i kanapy na wersję skórzaną od S-line... a więc kubełkowe czarno szare siedzonka. Ale przed tym aby czegoś nie spier ... ... lić zacząłem szukać informacji o przeprowadzeniu zabiegu. Ku mojemu rozczarowaniu na ten temat nie ma zbyt wiele informacji a jeśli już komuś udało się przełożyć to oczywiście w d*pie ma podzielenie się wiedzą z innymi użytkownikami. Jednocześnie spotkałem się również ze znawcami wywiadu wizualnego, lytości... No ale może ja tym tematem chodź troszkę przybliżę temat wymiany foteli w A4 B7.

 

Baza do pracy to AUDI A4 B7 SEDAN 1.8 TURBO 163 KM BFB QUATTRO z kanapą NIEDZIELONĄ

Na samym początku należy sobie oczywiści pogratulować zakupu auta z niedzielona kanapą. W chwili zakupu nie stanowiło to dla mnie problemu bo B7 ma duży bagażnik ale ostatni dziań był problematyczny. Proces ma na celu wymianę fabrycznych elementów a nie jakieś wycinanie i wyklejanie itp rzeźbienie gówn ...

Jeżeli po otwarciu klapy bagażnika naszym oczom ukazuje się widok jak na fotografii20200614_181904.jpg

pod tapicerka nie ma zbyt więcej więc bez sensu jest ja odpinać ale moje wścibskie oko nie omieszkało tego sprawdzić

20200614_175913.jpg

no i dobra... wiemy już, że bagażnik nam w niczym nie pomoże i z tej strony nie dowiemy się nic... zamykamy

we wnętrzu czytałem, że trzeba wyjąć szarpiąc do góry tylna kanapę i następnie jakieś tulejki w zagłówkach tez szarpnąć do siebie i jest już gotowe, no ja wiem, że są super hiper extra fachowcy ale taki przekaz nie wiele tłumaczy

20200614_181455.jpg

Abyśmy osiągnęli cel faktycznie tylną kanapę czytaj siedzisko po obu stronach miejsc pasażera należy w przedniej jej części poderwać do góry około 5 - 10 cm i po temacie... siedzisko wyjęte. Przy tej czynności pewnie się złamią, pękną jej zatrzaski ale spokojnie małe spinki są do dokupienia i nie ma problemu z ich wymianą... moje były już urwane a kanapę tylko podniosłem do góry. Koszty nowych 28zł z przesyłką. 

20200614_180805.jpg

następnym etapem jest oparcie tylnego siedzenia, wyciągamy zagłówki no i w sumie to tyle... w moim przypadku skończył się uśmiech na buzi, otóż jest 6 prowadnic zagłówków, które wiedziałem że trzeba wyciągnąć jednak ten proces był najtrudniejszy i tu chciałby poruszyć kwestie samych prowadnic gdyż w aucie może być dosłownie wszystko co tylko producent chciał sobie wsadzić i tak u mnie były zupełnie inne prowadnice... BEZ DZIUREK ITP.

20200614_102803.jpg

no ale chętny do pracy pcham siedzenie ciągnę do góry prowadnicę, rzucam się po tyle auta i w pewnym momencie wychodzę zapalić papierosa i czuje się jakbym zrzucił 4 tony węgla do piwnicy a to dopiero 1 z 6 prowadnic, która nawet się nie ruszyła. Jeśli ktokolwiek wyjął te prowadnice tak po prostu jest za***isty... albo ma siłę w rekach King Konga.

Idziemy do warsztatu na linie produkcyjną narzędzi do wyjęcia prowadnic i wyposażamy się w20200614_180805AA.jpg

Musimy sobie zrobić przyrząd do podciągania kołków prowadnicy w środku oparcia do jej wnętrza co przedstawia fotografia

20200614_180835.jpg 

kiedy popodginamy dolna część prowadnic na ich wnętrza istnieje szansa wyjęcia, ja w tym celu pomogłem sobie takim oto zestawem narzędzi tworząc dźwignię o znacznie większej sile niż dłoń a tak to wygląda w zastosowaniu

 20200614_180824.jpg

z każdą prowadnica robimy ten sam zabieg, zachowując ostrożność... następnie zasada jest identyczna jak z siedziskiem, po stronie pasażerów ciągniemy w górnej cześci oparcie a następnie wysuwamy z dolnych mocowań unosząc je w górę

20200614_175924.jpg

pokażę wam teraz jakie są różnice gniazd na prowadnice zagłówków gdyż w aucie wykonałem też zdjęcia samych tulei metalowych w których się je osadza 

20200614_181527.jpg20200614_175938.jpg

można się domyśleć, że w 1 oparciu były 3 rożne prowadnice... no nie bardzo a tak było i tak sobie producent wymyślił

Typy prowadnic

2x dłuższa z klipsem metalowym KWADRATOWA na kołek

2x dłuższa bez klipsa OKRĄGŁA na kołek

1x krótka z klipsem metalowym OKRĄGŁA na kołek

1x krótka bez klipsa OKRĄGŁA na kołek 

i nie było u mnie dziurek itp skrytek do ich wyjęcia... niestety

wskazuje na różnicę między kołkami, po lewej jest okrągły a po prawej kwadratowy

20200614_180924.jpg

tu kolejne sztuki wyjęte...

20200614_180841.jpg

Tak wiec wszystko się da i niekoniecznie muszą one pękać lub być niemożliwymi do wyciągnięcia ale należy pamiętać, że ryzyko jest spore !!! NIE ZNALAZŁEM NIGDZIE takiej prowadnicy do kupienia na portalach aukcyjnych poz ebay, nie wiem jak z ASO... no ale problem będzie na pewno.

Myślę że materiał się możne przydać zainteresowanym osobą i ułatwi im wykonanie pracy. Miały być jeszcze fotele przód ale tu gdzieś czytałem jak ktoś to ładnie opisał więc nie będę się powtarzał. 

Pozdrawiam

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat kolego !

Gratuluje cierpliwości. Sam powoli się przymierzam do takiej modyfikacji bo jednak złożenie kanapy daje dużo więcej możliwości transportu. Będziesz może kontynuował temat wywalenia grodziówki i instalacji składanej kanapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Napisałem w opisie, że zmiana obejmuje temat nie ingerujac w nic co stworzył producent. Gdzieś widziałem temat tylko nie wiem czy na tym formum jak chopak wkladal kanape dzielona w miejsce niedzielonej. Wspawywał słupek na środku itp. Nie krytykuje tego ale jest to juz duza ingerencja wedlug mnie. Ale bedzie milo jesli  ktos pokaze nam np jak takie coś wykonał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stoje przed podobnym dylematem, tylko zmieniajac na fotele s linowe w skorze z alkantara chiclabym kupic skladane + potrzebne czesci do moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, oby Ci sie udało. Pamietaj ze w sedanie nie ma boczków a w avancie sa dotyczy to tylnej kanapy... Czesto jak dzwonilem po sprzedawcach do cisneli kit ze podejdzie bez problemu... Poza tym w alcatarze jest ciezko dostac cos ladnego. Sam szukalem i staleno na skorach. Jak wszystko ubiore to napewno zalacze foto z koncowaj pracy. Osobiscie Ci odradzam... lecz dostac alcantare w niedzielonej konfiguracji z b7 to juz fenomen...

 

i finał...20200618_104707.jpg

20200618_104655.jpg

zdjęcie przodu jest jedynie poglądowe... 

Montaż kanapy jest banalny, a te prowadnice wskakuja jak szalone w swoje miejsca. Wszystko gra. Powodzenia wszystkim którzy zdecydują sie na taką wymianę.

Osobiście bardzo polecam.

Edytowane przez bombelm7
uzupełnienie tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie będę zakładał kolejnego tematu, ale chętnie odgrzeje kotleta, bo ja mam sytuację dokładnie odwrotną - ktoś nie był na tyle mądry co Ty i zamontował kanapę nieskładaną w miejsce składanej. Tak, NIESKŁADANĄ W MIEJSCE SKŁADANEJ :D Mam więc obecnie dokładnie taki sam komplet jak na Twoim zdjęciu. Nie chciałbym ich zmieniać, ale tylna kanapa (oparcie) nie jest w ogóle przymocowana no bo przecież nie ma jak. Śruby boczne (te od boczków) są po prostu obcięte, więc powrót do składanych siedzeń chyba też będzie ciężki. Ktoś może przerabiał temat? Albo jakieś pomysły jak to ogarnąć? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...