Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanka i wymiana oleju w skrzyni manualnej


lutnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Audi a4 b7 1.8T  BFB 250tys skrzynia  5b
robił ktoś płukankę w skrzyni biegów ? 
Jaki olej do niej zalać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem preparat płuczący do starego oleju jak nie wiedziałem kiedy był zmieniany lub jak po spuszczeniu 100-200 ml barwa oleju lub konsystencja nie była właściwa. Ludzie przed sprzedażą często zalewają dziwne wynalazki, które lepiej usunąć.

Czemu chcesz płukać ?.

O olejach do tych skrzyń jest długi wątek na forum i warto znać oznaczenie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KINIAM napisał:

Dodawałem preparat płuczący do starego oleju jak nie wiedziałem kiedy był zmieniany lub jak po spuszczeniu 100-200 ml barwa oleju lub konsystencja nie była właściwa. Ludzie przed sprzedażą często zalewają dziwne wynalazki, które lepiej usunąć.

Czemu chcesz płukać ?.

O olejach do tych skrzyń jest długi wątek na forum i warto znać oznaczenie skrzyni.

Auto ma 250tys i pewnie nie  było to robione, poza tym biegi "haczą"(może to być coś od zestawu sprzegła ale olej i tak warto wymienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 17:38, lutnik napisał:

Auto ma 250tys i pewnie nie  było to robione, poza tym biegi "haczą"(może to być coś od zestawu sprzegła ale olej i tak warto wymienić)

Warto zrobić przy takim przebiegu wszystko co się da: płukanie, świeży olej, warto dodać coś do oleju polecam nanoboran od Archoila.

Co do haczenia to różnie bywa, zmian oleju może nie pomóc lecz warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się osobiście  w manualu przy 250kkm żeby biegi haczyły. Albo masz dużo więcej na szafie albo coś jest nie tak ze skrzynią. Manuale bez problemów robią 300-400 kkm obojętnie w jakim modelu czy B6/B7 czy B8.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...