Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] NCAP zderzenie czołowe i boczne


VoMiT

Rekomendowane odpowiedzi

Słabiutko, bardzo słabiutko.

Pytanie czy te testy są warte polecenia. Wyobraźmy sobie zderzenie tira ze ścianą, kierowca nie ma szans w takim zderzeniu, a jednak podczas wypadków to właśnie ciężarówka wychodzi z niewielkimi rysami.

Ale za to Toyota Yaris ma 5 gwiazdek, o co chodzi?? Czy w czołowym zderzeniu Yaris i A4 to my będziemy bardziej poszkodowani?? Wątpię, ja stawiam, że A4 swoją masą rozerwie yaris jak papierek.

Chodzi o to że F=ma (masa to siła i przyśpieszenie). W zderzeniu czołowym yaris nie ma dużych sił które spowodują że kierownica się przesunie itp. Więc są to konstrukcje bardzo delikatne (lekkie) i tu jest ich siła w takich testach.

Solidne wzmocnienia muszą ważyć.

Więc taka zapora z betonu nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Pewnie powiecie a drzewo?? Niestety beton tez nie odzwierciedli betonu, bo w beton uderzamy całą powierzchnią więc siła rozkłada się na większą powierzchnie, a uderzenie w drzewo powoduje skumulowanie całej siły (energii) w jedno miejsce, co powoduje przecięcia auta na pół (niezależnie czy ma 5 gwiazdek czy 1, to drzewo jest prawie 100% śmiercią).

Ściana budynku jednorodzinnego przeważnie ustępuje (no yarisce może nie ustąpić), ale potężniejszym maszynom ustępuje. Nie raz było głośno kiedy osobówka parkowała w sypialni, i kierowcy nic nie było, i to tylko dlatego że siła uderzenia spowodowała że mur się rozsypał, więc zamortyzował uderzenie.

Tak więc jak dla mnie im cięższy samochód tym bezpieczniejszy i te gwiazdki maja się ni jak do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, moze nie maja wiekszego znaczenia gdy sie zderzysz ze sciana kurnika albo z maluchem. ale wystarczy czolowe zderzenie z a4 b8, renault laguna albo innym podobnej wielkosci ale nowszym i niestety b5 bedzie bardziej poszkodowane.

kiedys ogladalem program 5 gear i tam zderzyli ze soba pierwszego renault espace'a z najnowszym (to bylo gdzies tak 2005/6 rok). i niestety kierowca starego by nie przezył pomimo poduszki powietrznej, podczas gdy kierowca nowego nie doznalby powazniejszych obrazen. takze a4 bedzie bezpieczniejszy jak trafisz na jakies miejskie wozidelko, ale wystarczy jakas nowsza E klasa albo nowy avensis zeby skutek byl nieciekawy.[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 18:37_________________________________________________aha, bo teraz obejrzalem filmiki. nie widac na nich czy sa boczne poduszki i widac na pewno ze nie ma poduszki pasazera. a moje a4 ma te dodatki wiec wynik mysle zalezy tez od modelu i wyposazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak dla mnie im cięższy samochód tym bezpieczniejszy i te gwiazdki maja się ni jak do rzeczywistości.

dobrze, ze napisales "dla mnie", bo to ze im ciezszy samochod tym bezpieczniejszy nijak ma sie do rzeczywistosci, co wlasnie pokazuja te testy

liczy sie bezpieczensto kierowcy i pasazerow, a nie to jak mocno sie zlozy samochod

taka yariska za to ma 5 gwiazdek, ze auto znacznie wiecej wezmie "na siebie" podczas wypadku, podczas gdy w takim A4 B5 podczas wypadku wiekszosc tego co mamy pod maska wbija sie w pierwszy rzad siedzen, masakrujac kierowce i pasazera

kiedys ogladalem program 5 gear i tam zderzyli ze soba pierwszego renault espace'a z najnowszym (to bylo gdzies tak 2005/6 rok). i niestety kierowca starego by nie przezył pomimo poduszki powietrznej, podczas gdy kierowca nowego nie doznalby powazniejszych obrazen.

i to byl wlasnie dobry przyklad, 2 auta o podobnej masie i wielkosci a calkowicie inne zachowanie podczas wypadku, w aucie z 2 gwiazdkami kierowca by nie przezyl, a w nowszym z 5 gwiazdkami kierowca praktycznie wychodzi bez szwanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest zaznaczone, że testowane auto ma tylko napinacze pasów... A moja ma 4 poduszki, szkoda że taka wersja nie została przetestowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się jakoś pocieszyć ;(

Ale i tak będę jeździł Audi nie ma znaczenia dla mnie ile ma gwiazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest zaznaczone, że testowane auto ma tylko napinacze pasów...

Poduszkę widać na zdjęciu, była na pewno ;)[br]Dopisany: 31 Marzec 2009, 13:02_________________________________________________

uderzenie w drzewo powoduje skumulowanie całej siły (energii) w jedno miejsce, co powoduje przecięcia auta na pół (niezależnie czy ma 5 gwiazdek czy 1, to drzewo jest prawie 100% śmiercią)

Bzdura. Wystarczy odpowiednio sztywne zabezpieczenie i konstrukcja, która dobrze rozprasza energię.

Tutaj Laguna, prędkość zdecydowanie wysoka i drzewo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...