Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C5 3.0 ASN


Ziomar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy szukam pomocy mój problem zaczął się po remoncie głowic mianowicie :

Zdjagnozowano delikatny przedmuch w zbiorniczku test na spaliny okazał się pozytywny oddałem auto do mechanika kompletny remont głowic szczelność , planowanie ,zawory uszczelniacze zaworowe nowe wszystkie uszczelki nowy rozrząd (składany na blokadach ) auto po odpaleniu pracuje bardzo nie równo wymienione wszystkie podciśnienia obroty na biegu jałowym 600 wogole zupełnie inny dźwięk silnika tak jak by był opóźniony zapłon oraz wypadanie zapłonu na początku na wszystkich cylindrach później jakoś się uspokoił i pracował w miarę równo ale tak ja by na 5cyl wymienione były 2 kompl nowych świec cewki wszystkie sprawne sprawdzone  wczoraj podłączyłem vag i wyskoczyły błędy kod 16684 16685 16687 16686 oraz 17544 17546 17511 po skasowaniu znów zaczął nierówno pracowac mechanik który to składa rozkłada ręce czy ktoś miał może taka usterkę co może być przyczyną i czy ewentualnie jest ktoś we Wrocławiu godny polecenia kto mógł by pomóc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy do sprawdzenia: kompresja, szczelność dolotu, korekty paliwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeehhh... kolejny ASN trafił w nieodpowiednie łapska.

Kolego sprawdż poprawność ustawienia rozrządu...blokady to nie wszystko.

Jeżeli dysponujesz vcds to pokaż grupy 90 91 92 93 96..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za podpowiedź sprawdzę to jeszcze dzisiaj A czy orientujesz się jakie wartości miałoby tam pokazać Ja nie jestem dobrym mechanikiem oddałem auto już do trzech mechaników i dalej walczę z tym problemem bo nikt nie wie co jest grane teraz w warsztacie we Wrocławiu stwierdzili że mam zapchane katalizatory i że to jest przyczyna jednak nie do końca mi się chce w to wierzyć ponieważ auto przed wymiana uszczelek i rozrządu chodziło naprawdę fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ino jeszcze wymienili mi pompę paliwa w baku i odmę do 1200 zł po czym dopiero wtedy stwierdzili że to zapchane katalizatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PAWEL69 napisał:

Eeeehhh... kolejny ASN trafił w nieodpowiednie łapska.

Kolego sprawdż poprawność ustawienia rozrządu...blokady to nie wszystko.

Jeżeli dysponujesz vcds to pokaż grupy 90 91 92 93 96..

Pozdrawiam.

Dokładnie tak jak napisałeś nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...