Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód nie odpala


komecky

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpaleniem auta. Rozrusznik kręci, ale nie ma iskry na świecach. Po podłączeniu komputera pokazuje następujące błędy:
- Component: 1.8L R4/5VT: 17072 - ECM Power Relay Load Circuit: (J271): Open
            P0688 - 004 - No Signal/Communication
- Component: ABS/ESP front: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30
            35-00 -
Czy te dwa błędy mają związek ze sobą? Czy tylko pierwszy błąd odpowiada za brak iskry?

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś wcześniej z autem? Objawy podobne są po dostaniu się wody do sterownika ECU pod maską.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam sucho. 

Wymieniłem korpus stacyjki, bo mi się trzpień połamał.

Nie wiedziałem co jest to sprawdzałem bezpieczniki i przekaźniki, które są pod ECU. Ale wszystko zostało wpięte z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komecky napisał:

Mam problem z odpaleniem auta. Rozrusznik kręci, ale nie ma iskry na świecach. Po podłączeniu komputera pokazuje następujące błędy:
- Component: 1.8L R4/5VT: 17072 - ECM Power Relay Load Circuit: (J271): Open
            P0688 - 004 - No Signal/Communication
- Component: ABS/ESP front: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30
            35-00 -
Czy te dwa błędy mają związek ze sobą? Czy tylko pierwszy błąd odpowiada za brak iskry?

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc :)

 

W pierwszym błędzie masz odpowiedź. Tutaj masz już temat by nie pisać w kółko tego samego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, komecky napisał:

Który to jest z tych 3?

IMG_20200720_135602.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

 

Pila24 dziękuję za podpowiedź.

Pomierzyłem przekaźnik i zgłupiałem.
Co udało mi się ustalić:
-wyciągnąłem przekaźnik i na gnieździe napięcie zasilające cewkę bez zapłonu wynosi 9,38v. Po załączeniu zapłonu wzrasta do 11,8v. Czy powinno być napięcie bez zapłonu?
-włożyłem przekaźnik bez obudowy i styki się załączają po włączeniu zapłonu, a gdy wyłączyłem zapłon to styki zostają jakimś cudem zwarte. 
Co to może oznaczać?  

Co mogę jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komecky napisał:

Pila24 dziękuję za podpowiedź.

Pomierzyłem przekaźnik i zgłupiałem.
Co udało mi się ustalić:
-wyciągnąłem przekaźnik i na gnieździe napięcie zasilające cewkę bez zapłonu wynosi 9,38v. Po załączeniu zapłonu wzrasta do 11,8v. Czy powinno być napięcie bez zapłonu?
-włożyłem przekaźnik bez obudowy i styki się załączają po włączeniu zapłonu, a gdy wyłączyłem zapłon to styki zostają jakimś cudem zwarte. 
Co to może oznaczać?  

Co mogę jeszcze sprawdzić?

Jak auto jest odblokowane to jest tam napięcie monitorujące przekaźnik,znika po chwili jak nie włączysz stacyjki. Sprawdź bezpieczniki,możliwe że brak jest napięcia na styku roboczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem styki robocze. Mierzyłem napięcie przed stykiem  a masa i wynosilo 12v, następnie za jak przekaźnik został zasilony. Styki się zamykają poprawnie i pomiędzy "wyjściem" styku a masa jest ok.12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pila24 napisał:

Jak auto jest odblokowane to jest tam napięcie monitorujące przekaźnik,znika po chwili jak nie włączysz stacyjki. Sprawdź bezpieczniki,możliwe że brak jest napięcia na styku roboczym.

Sprawdziłem styki robocze. Mierzyłem napięcie przed stykiem  a masa i wynosilo 12v, następnie za jak przekaźnik został zasilony. Styki się zamykają poprawnie i pomiędzy "wyjściem" styku a masa jest ok.12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...