Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie ciśnienie oleju 1.8T AVJ


fukilas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakoś w połowie czerwca podczas jazdy wyskoczyła mi kontrolka o niskim ciśnieniu oleju, auto zostało postawione. Po sprawdzeniu ciśnienia okazało się, że jest bardzo niskie, nie chce teraz wymyślać ile było, ale na pewno 0.8 bara na rozgrzanym silniku, bo załączeniu się wentylatora, na wolnych obrotach, na wyższych obrotach ciśnienie również było stanowczo za nisko, ale nie pamiętam teraz dokładnych pomiarów. Od razu auto w górę i sprawdzamy. Smok był dość zapchany, ale to niestety nie poprawiło ciśnienia, więc znowu musiałem zdejmować miskę. Wymieniłem dla spokojności pompę oleju na nową, firmy Pierburg, niestety ciśnienie nie podskoczyło tylko do 0.85 bara. Panewki, wałki i reszta w dobrym stanie. Od razu wymieniłem też napinacz łańcucha z łańcuchem oraz uszczelkami, cały zestaw z Firmy Febi, ponieważ miałem już zakupione części, a problem z ciśnieniem pojawił się tuż przed wymianą zestawu. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić, aby poprawić ciśnienie? czy ktoś z was ma jakiś pomysł? :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...