Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak dżwięku symphony


Leszek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bawiłem się w kodowanie w sekcji radio kodowanie vcds. Mam nagłośnienie bang & olufsen. Konkretnie chciałem uaktywnić wejście aux w schowku. Coś pozmieniałem i nie ma dżwięku.  Jak dam reset radia w mmi to działa ale potencjometr nie reaguje oraz z kierownicy nie działa sterowanie. Potrzebuję orginalne standardowe kodowanie wpisać w pomocniku kodowania. mmi 2g high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest scan kolego. To sa 2 kody błedów z roku 2007. Wykonaj Autoscan i wklej tu jego wynik (protokół, plik .txt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dobrze:thumbup1: teraz skopiuj ten cały tekst (wszystko od samej góry do samego dołu) z tego pliku tekstowego i wklej tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z Twoim vcds i kablem bo nie łączy Ci się z wieloma sterownikami. To po pierwsze.

Po drugie z jakiegoś powodu masz w radiu uruchomioną ochronę komponentu co może prowadzić do ograniczenia pewnych funkcji.

Jeżeli nie zapisałeś sobie oryginalnego kodowania przed jego zmianą masz teraz następujące możliwości by je przywrócić:

1. Jeżeli masz gdzieś wcześniejszy (starszy) autoscan z tego auta, ktory może kiedyś wykonałeś jest w nim zapisane to stare kodowanie. Kopiujesz je i wklejasz w kodowaniach i jest jak było.

2. Jeżeli nie masz wcześniejszego autoscanu możesz zmiany kodowania odczytać z folderu Debug. VCDS zapisuje tam w tym folderze w pliku tekstowym stare i nowe kodowanie i nr sterownika w którym było zmieniane. Szukaj na dysku C folderu VCDS i w nim folderu Debug. Tam sa te pliki tekstowe. Otwierasz, szukasz odpowiedniego sterownika (radio ma 56, jeżeli tylko tam zmieniałeś). Kopiujesz ten ciąg cyfr kodowania i wklejasz je w ponownym kodowaniu po podłączeniu kabla.

3. Jeżeli to nic nie da to szukanie kogoś kto ściągnie ochrone komponentu z radia lub odrazu do ASO celem ściągnięcia i ponownego fabrycznego zakodowania.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę w wolnej chwili.  Łączy się z wszystkimi komponentami tylko scan był robiony na zgaszonym silniku, bo obecnie auto stoi na kanale czekam na downpipa jak przyjdzie I przy okazji konserwację podwozia robię. Dzięki wielkie za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie musi chodzić. Zapłon musi być tylko włączony i był bo w przeciwnym razie by się w ogóle nie połączył i nie dało by sie zrobić autoscanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. A pytanie da się spolszczenie wgrać,bo nie da się uaktywnić zielonego menu vcds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone menu jest tylko w mmi. Ty masz radio Symphony z logiką obsługi mmi. Mmi jest w sterowniku 5f którego Ty nie masz i tam się włącza zielone menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie podejdzie ale sam nie dasz rady wgrać. Poszukaj na allegro chyba sa firmy które to oferuja do radia Concert i Symphony. Koszt jakies 500-600 zł chyba widziałem ostatnio.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...