Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Klimatyzacja działa czy nie ?


ziom_al

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam tego typu problem:

Kilka dni temu odebrałem autko z serwisu zrobili mi klimatyzację (manualna - od pół roku nie działała), nabili, wyczyścili itp....

Teraz mam problem bo podczas jazdy ( ok 10-15 minut i włączonej klimie na II stopień- nawiewu )praktycznie temperatura się nie zmienia :(

Wiem że gdy jest włączona obroty silnika powinny wzrosnąć lecz nie odczuwam żadnej zmiany. Jak sprawdzić czy faktycznie się ona włącza czy tylko mnie w konia zrobili ??

Powinienem również słyszeć jak załącza się sprężarka i jej pracę -tak ?

Przeczytałem masę postów lecz nie znalazłem nic w temacie...

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz stał na jałowym to patrz uważnie na obrotomierz. Gdy włączysz klime powinny na chwile podskoczyć i opaść do normalnych obrotów. Jeżeli nic się nie zmieniają to klima nie działa...Pozatym u mnie słychać po włączeniu klimy, że silnik ma większe obciążenie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest za zimno na dworzu i klima teraz nie będzie działać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem sprawdzałem wieczorem, ale prowadzę auto do tego serwisu w piątek i się okaże. Dodam że naprawiali mi stuki w lewym kole ( wymiana 2 wahaczy) i dalej to samo stuka i puka .... Pojechałem z reklamacją że dalej coś mi puka to stwierdzili że maglownica do wymiany :confused4: . Odpuściłem i pojechałem do innego zakładu ( tam wymienili mi wahacz dolny i po stukach) Także z tą klimą może być różnie będą wymieniać na chybił trafił. Dodam że najlepszy serwis w mieście (chyba ??) a dali ciała po całej lini.... Teraz tylko czekać do piątku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już coś zdziałasz z klimatyzacją to podziel się informacjami na forum co było przyczyną :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest za zimno na dworzu i klima teraz nie będzie działać :cool1:

no nie wiem jak tam u was jest;> Ale u mnie pod warszawą od 3 dni jak otwieram bramę to słyszę że chodzi zbliża się czas by ją oczyścić;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz vaga i sprawdź błędy na klimatroniku jakie masz.Możesz również bez vaga sprawdzić co Ci wyskakuje na 1 kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania....

Na klimatroniku kanał 59 (Temperatura w oC, z zewnętrznego czujnika temperatury (G 17), przód) wskazuje temperaturę -49 - klima się oczywiście nie włącza. Sprawdziłem ów czujnik i w miarę wzrostu temperatury rezystancja maleje. Jednak co mnie zaskoczyło to to że (w komorze) na wtyczce do tego termometru nie ma napięcia (chyba powinno być?). Na liczniku fis temperatura niezależnie od tego czy jest czujnik czy odłączony wskazuje 19, 15,5 (wydaje mi się że żyje własnym życiem)

Co sądzicie nt. tego napięcia we wtyczce? Ma być czy nie?

Problem rozwiązany - urwany kabel zegary-czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, doszło do rozszczelnienia przewodu niskociśnieniowego ;(

Do tego powiedzieli mi że klimatyzacja była w tym aucie dokładana - nie jest oryginalną i nie zrobią tego ( brak przwewodu). Teraz pytanie czy przewody te można gdzieś zakupić ? czy nie ma szans na zakup tego przewodu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz szukał to sie nie dowiesz czy znajdziesz przewód,ale dokładali inna klime czy ori z innego auta... u mnie niestety sie tez nie załacza klima i nie działa wiatrak :wallbash: wyskakuje mi błąd 22.1 (Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji) i czym to jest spowodowane :mysli: czytałem na forum że jest to spowodowane brakiem czynnika w układzie to klima sie nie załaczy :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z klimą, ponieważ była nabijana w tamtym roku, a teraz jak ją włącze gwiazdeczke, to słychać zmiane w pracy nadmuchu, ale nie czuć zmiany temperatury :wallbash: nawet po 10 minutach. Nie sprawdzałem czy po włączeniu(na biegu jałowym) wzrastają obroty, ponieważ słyszę, ze po kliknieciu na gwiazdeczke zmieniają sie obroty nadmuchu. Wiecie co może byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz mało czynnika. Napełniałeś w tamtym roku ale skąd wiesz, że coś się nie rozszczelniło i ubyło czynnika ?

Sprawdź jeszcze czy wiatrak od klimy się kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warsztacie zajmującym się klimą :wink4:

A tak w ogóle, zanim gdzieś pojedziesz, to sprawdzałeś czy nie ma błędów na klimatroniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...