Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik A4 B6 2,5 tdi


cinek151511

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem A4 B6 Cabrio 2003r multitronic 2,5 tdi BFC.

 
Mam problem z licznikiem - prędkościomierz cały czas stoi na wartości 0, ponadto jest problem z tymi małymi czerwonymi wyświetlaczami od daty i prędkości. Prawie nic nie wyświetlają, tylko pojedyncze kreski, czasem wyskoczy jakaś cyfra. Tak jakby informacja dochodziła, ale wyświetlacz wyświetlał tylko kilka pól.  
 
Mam jakiś amatorski interfejs diagnostyczny, MAXI ECU i sprawdziłem, że kilometry komputer zlicza - przebieg rośnie odpowiednio do przejechanego dystansu. 
 
Macie pomysły na dalszą diagnostykę? Jak realizowana jest praca wskazówki prędkościomierza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając vagcom/ vcds zrobiłbyś test wskazówek i wyszłoby czy silniczek działa. Co do ekraników - one stykają z pcb na docisk czyli musiałbyś sprawdzić czy są prawidłowo zamontowane i wyczyścić połączenie np. Alkoholem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test, od prędkościomierza nie działa silniczek, ma połamane elementy w środku. Można dokupić taki nowy element? 

 

Co do wyświetlacza, wyczyściłem i docisnąłem, jest lepiej. Na jednym widać 1/3 znaków, na drugim połowę. Czy to tylko kwestia dobrego montażu, żeby to świeciło dobrze? 

Ja jakieś zasadzie działają te wyświetlacze? Czym są te elastyczne elementy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowego pewno nie ma ale z innego licznika można przelutować , tak samo ekranik też bym podmienił z dawcy na próbę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...