Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze składaniem dachu i klapą bagażnika oraz kontrolka ładowania w A4 B6 Cabrio


Imodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu z grubej rury. Od niedawna jestem posiadaczem audi a4 cabrio. Niestety pewnego dnia dach w trakcie otwierania stanął i nie reagował na przycisk. Dach zamknąłem ręcznie .  W tym samym czasie przestał reagować zamek klapy bagażnika. Otworzyć mogę go tylko z kluczyka. Czy te rzeczy są ze sobą powiązane ?  Jak ugryźć ten temat? 

Kolejna rzecz to dzisiaj zapaliła się kontrolka ładowania . Przycisk check na fis nie pokazuje problemów z akumulatorem. Pasek w całości .

Nastepna rzecz to raz działający a raz nie abs i esp. 

Będę wdzięczny za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielka budowa. 

Po pierwsze to sprawdź stan akulmuatora i jego prawidłowego ładowania.

Po drugie należy podpiąć auto pod komputer i zobaczyć jakie błędy zapisało i w których sterownikach. W zależności od tego co znajdziesz dalej diagnozować i usuwać usterki. Na tym etapie co teraz to tylko jasnowidz Ci powie co jest grane lub raczej nie grane w tym przypadku. Jedynie co możesz sprawdzić organoleptycznie to tak jak pisałem aku i bezpieczniki. Dalsza diagnoza komputer.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam brak ładowania albo znikome. Abs Esp to pierwsze systemy które wywalają dtc w związku z brakiem zasilania lub jego nagłym spadkiem. Reszta twoich problemów to następstwa najprawdopodobniej braku zasilania/ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzone,  problem z kontrolka braku ładowania nastąpił już po tygodniu od awarii dachu i klapy bagażnika. Swieci się kontrolka otwierania dachu na desce,  a fis wyświetla komunikat  dach nie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS nie jest urządzeniem diagnostycznym. Podepnij to auto pod komputer bo tak jak pisałem wyżej, równie dobrze mogę powróżyć Ci z fusów co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02000 - Switch Position, 008 - Implausible Signal   Taki kod odczytałem w module dachu. Gdzie się znajdują ten przełącznik i jak się dobrać do niego? Klapy bagażnika nie pokazało , nie mogę się połączyć z centralnym zamkiem. Używam vscd lite 1.2. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 20:53, Imodi napisał:

02000 - Switch Position, 008 - Implausible Signal   Taki kod odczytałem w module dachu. Gdzie się znajdują ten przełącznik i jak się dobrać do niego? Klapy bagażnika nie pokazało , nie mogę się połączyć z centralnym zamkiem. Używam vscd lite 1.2. 
Mam pytanie, bo problem dachu dalej nierozwiany. O jaki niewłaściwy sygnał przełącznika chodzi? Tzn o który przełącznik?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam musiało być więcej informacji podanych.  Wkleiłeś ich tylko połowe. To jest błąd ogólny nie mówiący, który z czujników stwarza problem. Sa czujniki otwarcia i zamknięcia dachu. Z tego błędu wynika tylko, że sygnał jest nie zgodny ale nie na którym czujniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko ten błąd wyskakuje. Przełączniki w bagażniku sprawdzone, o są Ok, pompa sprawna. Możliwe ze to jest uszkodzenie przycisku do składania dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kompletny autoscan wszystkich sterowników i go tu wrzuć.

Sprawdź VCDSem w sterowniku dachu co pokazują bloki pomiarowe 001 & 002, 006 & 007 

Któryś albo któreś z czujników ma problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobnie jak u kolegi wyzej mam ten sam blad 02000 - Switch Position, 008 - Implausible Signal. 
w sterowniku dachu blok pomiarowy 008

 jest error, za co on odpowiada?

IMG_1662.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...