Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 3.0TDI tiptronic 6 biegów szarpnięcie na 2 biegu


Victor198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z szarpnięciem podczas zmiany z 1 na 2 bieg.Szarpiecie występuje tylko podczas pierwszej zmiany z 1 na 2 po nocnej przerwie,zazwyczaj w dalszej jeździe nie występuje ten problem,również inne biegi chodzą prawidłowo.Czy może to być problem oleju,bo nie wiem kiedy był wymieniany czy szykować się na coś innego ? Skrzynia to 6 biegowy tiptronic połączony z silnikiem 3.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Victor198 napisał:

Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z szarpnięciem podczas zmiany z 1 na 2 bieg.Szarpiecie występuje tylko podczas pierwszej zmiany z 1 na 2 po nocnej przerwie,zazwyczaj w dalszej jeździe nie występuje ten problem,również inne biegi chodzą prawidłowo.Czy może to być problem oleju,bo nie wiem kiedy był wymieniany czy szykować się na coś innego ? Skrzynia to 6 biegowy tiptronic połączony z silnikiem 3.0 TDI.

Jeśli przy rozgrzanym oleju zmienia biegi dobrze to nie martw się niczym na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pelonek1 napisał:

Jeśli przy rozgrzanym oleju zmienia biegi dobrze to nie martw się niczym na zapas.

Tak,na rozgrzanym jest już okej.Problem jest tylko jak po nocy odpalę auto i ruszę,wtedy pierwsze przełożenie z 1 na 2 jest to szarpnięcie 

Edytowane przez Victor198
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuba491 napisał:

I coś się dowiedziałeś w tym temacie? 

Że jeśli skrzynia pracuje dobrze na rozgrzanym oleju to wszystko z nią w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...