Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek z przewodu od czego?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Zabrałem się za wymianę oleju, po odkręceniu osłony zobaczyłem wyciek jak na zdjęciach. Przewody znajdują się z prawej strony dwa wchodzą gdzieś z przodu chyba do chłodnicy 

Nie wiem czy dobrze kombinuje!

Pomóżcie jak mogę to sam naprawić? Oczywiście jak kupię nowy przewód 

 

DSC_0212.JPG

DSC_0211.JPG

DSC_0210.JPG

DSC_0209.JPG

DSC_0208.JPG

15998200812471980765944.jpg

1599820180048758729884.jpg

DSC_0214.JPG

Edytowane przez Przemo3001
Dodanie zdjecia

Opublikowano

Przewody oleju skrzyni multitronic prowadzące do chłodnicy oleju. Musisz je wymienić i przy okazji nowy olej zalać. 

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Przewody oleju skrzyni multitronic prowadzące do chłodnicy oleju. Musisz je wymienić i przy okazji nowy olej zalać. 

Bardzo dziękuje. 

Myślałem że to skrzynia tiptronic to byłem w błędzie 

Jaki powinien być olej i ile go wchodzi?

Taki układ trzeba jakoś odpowietrzac, czy wystarczy spusci że skrzyni wymienić przewody i zalać nowym.

Pytanie którędy go wlać 

Pozdrawiam 

1599840207668575955388.jpg

Edytowane przez Przemo3001

Opublikowano

CAGA miały w automacie tylko multitronic. Zadzwoń sobie do ASO i zapytaj, który olej jest odpowiedni do Twojego auta. I tak musisz zamówić te przewody i najlepiej nowe o-ringi na nie i nowy filtr oleju. Potrzebujesz 5,5-6 litrów oleju, VCDS do sprawdzenia temperatury oleju oraz podnośnika bo auto musi stać w poziomie. 

Tu jeden kolega z forum zrobił filmek wymiany u siebie (sa 2 części).

 

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.09.2020 o 17:40, Muskel1 napisał:

CAGA miały w automacie tylko multitronic. Zadzwoń sobie do ASO i zapytaj, który olej jest odpowiedni do Twojego auta. I tak musisz zamówić te przewody i najlepiej nowe o-ringi na nie i nowy filtr oleju. Potrzebujesz 5,5-6 litrów oleju, VCDS do sprawdzenia temperatury oleju oraz podnośnika bo auto musi stać w poziomie. 

Tu jeden kolega z forum zrobił filmek wymiany u siebie (sa 2 części).

 

 

Zainstalowałem sobie pogram diagnostyczny VAG - COM  311.2PL znalazłem na forum.

Sugerowano mi kupić taki kabel interfejs od Viakien.pl na allegro, ale w opisie tego kabla nie ma podanego modelu A4 B8? Czy mimo wszystko będzie łączył się z moim autem, poniżej link:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 26,90 zł - Najlepszy Najtańszy VAG USB KKL line we wtyku OBD (6613000433). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Opublikowano

Jakbyś jednak był zainteresowany VCDS, to w poniższym linku jest sprawdzony kabel (działa). Aczkolwiek z tego co widzę, to raczej potrzebujesz na już (więc ewentualnie ten możesz sobie kupić na "przyszłość" :))

Co do Viakien - jeżeli w opisie nie ma obsługi B8 to albo go nie obsługuje, albo możesz pisać do nich czy takowy obsługuje :wink:

 

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Barti_ napisał:

Jakbyś jednak był zainteresowany VCDS, to w poniższym linku jest sprawdzony kabel (działa). Aczkolwiek z tego co widzę, to raczej potrzebujesz na już (więc ewentualnie ten możesz sobie kupić na "przyszłość" :))

Co do Viakien - jeżeli w opisie nie ma obsługi B8 to albo go nie obsługuje, albo możesz pisać do nich czy takowy obsługuje :wink:

 

Kolego miałeś rację nie obsługuje mojego auta. Zasugerowali mi OBD ELEVEN za 309,- trochę drogo i łączy się przez androida z aplikacją na telefon. Chciał bym żeby łączył się z VAG - COM taki mam na laptopie

Może ma ktoś namiary na dedykowany interfejs do Audi A4 B8 z 2011 z polskich aukcji? Z Ali Express długo trzeba czekać.

 

Opublikowano

Żadnych obd eleven i innych podobnych wynalazków nie kupuj bo to zabawki sa i są gówno warte. Wiecznie tylko problemy z tym bo ludzie, rzczy w sterownikach zmieniają i nie wiedzą co pomzmieniali i później jest płacz i zgrzytanie zębów. Obd eleven sobie jako dodatkowy przedmiot do vcds możesz kupuć, żeby na szybkensa gdy jesteś w trasie i nie masz lapka ze sobą podłączyć i sprawdzić gdy jakiś błąd Ci wyskoczy i nie wiesz,  czy usterka na tyle banalna, by do domu dojechać lub poważna i auto odstawić. Do innych celów się to dziadostwo nie nadaje. Moim zdaniem oczywiście. 

Opublikowano

Jeżeli koniecznie polska wersja to może być ten. Versja 18.2 musisz u dołu wybrać w jakim języku chcesz.

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM Diagnostic Cable HEX USB Interface für VW, Audi...

Jeżeli angielski to możesz versje 19.6 kupić

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM-Diagnosekabel HEX USB-Schnittstelle für VW...

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
10 godzin temu, Przemo3001 napisał:

Kolego miałeś rację nie obsługuje mojego auta. Zasugerowali mi OBD ELEVEN za 309,- trochę drogo i łączy się przez androida z aplikacją na telefon. Chciał bym żeby łączył się z VAG - COM taki mam na laptopie

Może ma ktoś namiary na dedykowany interfejs do Audi A4 B8 z 2011 z polskich aukcji? Z Ali Express długo trzeba czekać.

 

Dlatego bym uważał z kupowaniem byle czego na pałę, bo później albo nie pasuje, albo wydałeś 3x więcej niż musiałeś. Jeżeli Ci się pali to faktycznie szukaj czegoś na miejscu, natomiast ten z mojego możesz sobie kupić na "zaś", bo działa i jest w polskiej wersji językowej. Co do przesyłki - jedni mają farta i dochodzi w 10/14 dni, inni czekają i 3 miesiące. Kwestia losowa :)

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli koniecznie polska wersja to może być ten. Versja 18.2 musisz u dołu wybrać w jakim języku chcesz.

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM Diagnostic Cable HEX USB Interface für VW, Audi...

Jeżeli angielski to możesz versje 19.6 kupić

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM-Diagnosekabel HEX USB-Schnittstelle für VW...

 

Z mojego linka jest nawet w PL i to w wersji 20.4.1 :)

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 11.09.2020 o 15:11, Muskel1 napisał:

Przewody oleju skrzyni multitronic prowadzące do chłodnicy oleju. Musisz je wymienić i przy okazji nowy olej zalać. 

Mam ten sam przypadek, tylko czy koniecznie trzeba będzie wymienić olej ? Bo byłem na wymianie z 20 000 km temu w ASO.

 

Opublikowano

Przy wymianie przewodów część oleju Ci ścieknie, więc będziesz musiał uzupełnić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.