Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z przewodu od czego?


Przemo3001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabrałem się za wymianę oleju, po odkręceniu osłony zobaczyłem wyciek jak na zdjęciach. Przewody znajdują się z prawej strony dwa wchodzą gdzieś z przodu chyba do chłodnicy 

Nie wiem czy dobrze kombinuje!

Pomóżcie jak mogę to sam naprawić? Oczywiście jak kupię nowy przewód 

 

DSC_0212.JPG

DSC_0211.JPG

DSC_0210.JPG

DSC_0209.JPG

DSC_0208.JPG

15998200812471980765944.jpg

1599820180048758729884.jpg

DSC_0214.JPG

Edytowane przez Przemo3001
Dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody oleju skrzyni multitronic prowadzące do chłodnicy oleju. Musisz je wymienić i przy okazji nowy olej zalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Przewody oleju skrzyni multitronic prowadzące do chłodnicy oleju. Musisz je wymienić i przy okazji nowy olej zalać. 

Bardzo dziękuje. 

Myślałem że to skrzynia tiptronic to byłem w błędzie 

Jaki powinien być olej i ile go wchodzi?

Taki układ trzeba jakoś odpowietrzac, czy wystarczy spusci że skrzyni wymienić przewody i zalać nowym.

Pytanie którędy go wlać 

Pozdrawiam 

1599840207668575955388.jpg

Edytowane przez Przemo3001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAGA miały w automacie tylko multitronic. Zadzwoń sobie do ASO i zapytaj, który olej jest odpowiedni do Twojego auta. I tak musisz zamówić te przewody i najlepiej nowe o-ringi na nie i nowy filtr oleju. Potrzebujesz 5,5-6 litrów oleju, VCDS do sprawdzenia temperatury oleju oraz podnośnika bo auto musi stać w poziomie. 

Tu jeden kolega z forum zrobił filmek wymiany u siebie (sa 2 części).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 17:40, Muskel1 napisał:

CAGA miały w automacie tylko multitronic. Zadzwoń sobie do ASO i zapytaj, który olej jest odpowiedni do Twojego auta. I tak musisz zamówić te przewody i najlepiej nowe o-ringi na nie i nowy filtr oleju. Potrzebujesz 5,5-6 litrów oleju, VCDS do sprawdzenia temperatury oleju oraz podnośnika bo auto musi stać w poziomie. 

Tu jeden kolega z forum zrobił filmek wymiany u siebie (sa 2 części).

 

 

Zainstalowałem sobie pogram diagnostyczny VAG - COM  311.2PL znalazłem na forum.

Sugerowano mi kupić taki kabel interfejs od Viakien.pl na allegro, ale w opisie tego kabla nie ma podanego modelu A4 B8? Czy mimo wszystko będzie łączył się z moim autem, poniżej link:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 26,90 zł - Najlepszy Najtańszy VAG USB KKL line we wtyku OBD (6613000433). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jednak był zainteresowany VCDS, to w poniższym linku jest sprawdzony kabel (działa). Aczkolwiek z tego co widzę, to raczej potrzebujesz na już (więc ewentualnie ten możesz sobie kupić na "przyszłość" :))

Co do Viakien - jeżeli w opisie nie ma obsługi B8 to albo go nie obsługuje, albo możesz pisać do nich czy takowy obsługuje :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Barti_ napisał:

Jakbyś jednak był zainteresowany VCDS, to w poniższym linku jest sprawdzony kabel (działa). Aczkolwiek z tego co widzę, to raczej potrzebujesz na już (więc ewentualnie ten możesz sobie kupić na "przyszłość" :))

Co do Viakien - jeżeli w opisie nie ma obsługi B8 to albo go nie obsługuje, albo możesz pisać do nich czy takowy obsługuje :wink:

 

Kolego miałeś rację nie obsługuje mojego auta. Zasugerowali mi OBD ELEVEN za 309,- trochę drogo i łączy się przez androida z aplikacją na telefon. Chciał bym żeby łączył się z VAG - COM taki mam na laptopie

Może ma ktoś namiary na dedykowany interfejs do Audi A4 B8 z 2011 z polskich aukcji? Z Ali Express długo trzeba czekać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych obd eleven i innych podobnych wynalazków nie kupuj bo to zabawki sa i są gówno warte. Wiecznie tylko problemy z tym bo ludzie, rzczy w sterownikach zmieniają i nie wiedzą co pomzmieniali i później jest płacz i zgrzytanie zębów. Obd eleven sobie jako dodatkowy przedmiot do vcds możesz kupuć, żeby na szybkensa gdy jesteś w trasie i nie masz lapka ze sobą podłączyć i sprawdzić gdy jakiś błąd Ci wyskoczy i nie wiesz,  czy usterka na tyle banalna, by do domu dojechać lub poważna i auto odstawić. Do innych celów się to dziadostwo nie nadaje. Moim zdaniem oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie polska wersja to może być ten. Versja 18.2 musisz u dołu wybrać w jakim języku chcesz.

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM Diagnostic Cable HEX USB Interface für VW, Audi...

Jeżeli angielski to możesz versje 19.6 kupić

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM-Diagnosekabel HEX USB-Schnittstelle für VW...

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemo3001 napisał:

Kolego miałeś rację nie obsługuje mojego auta. Zasugerowali mi OBD ELEVEN za 309,- trochę drogo i łączy się przez androida z aplikacją na telefon. Chciał bym żeby łączył się z VAG - COM taki mam na laptopie

Może ma ktoś namiary na dedykowany interfejs do Audi A4 B8 z 2011 z polskich aukcji? Z Ali Express długo trzeba czekać.

 

Dlatego bym uważał z kupowaniem byle czego na pałę, bo później albo nie pasuje, albo wydałeś 3x więcej niż musiałeś. Jeżeli Ci się pali to faktycznie szukaj czegoś na miejscu, natomiast ten z mojego możesz sobie kupić na "zaś", bo działa i jest w polskiej wersji językowej. Co do przesyłki - jedni mają farta i dochodzi w 10/14 dni, inni czekają i 3 miesiące. Kwestia losowa :)

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli koniecznie polska wersja to może być ten. Versja 18.2 musisz u dołu wybrać w jakim języku chcesz.

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM Diagnostic Cable HEX USB Interface für VW, Audi...

Jeżeli angielski to możesz versje 19.6 kupić

DE.CHINAOBD2.COM

VCDS VAG COM-Diagnosekabel HEX USB-Schnittstelle für VW...

 

Z mojego linka jest nawet w PL i to w wersji 20.4.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 15:11, Muskel1 napisał:

Przewody oleju skrzyni multitronic prowadzące do chłodnicy oleju. Musisz je wymienić i przy okazji nowy olej zalać. 

Mam ten sam przypadek, tylko czy koniecznie trzeba będzie wymienić olej ? Bo byłem na wymianie z 20 000 km temu w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie przewodów część oleju Ci ścieknie, więc będziesz musiał uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...