Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne głośniki nie działają A4 B6


Damian2703122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tylnymi głośnikami otóż nie działają z niewiadomej przyczyny, nie mam pojęcia czy wcześniej działał poprostu nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, systemu bose raczej nie mam ale zostawię zdjęcia z subwoofera oraz wzmacniacza może ktoś obeznany powie czy na 100% to nie jest bose, pytanie brzmi w czym najpierw szukać przyczyny. Radio Kenwood KMM-103

A4 B6 SEDAN 2.0ALT 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Damian2703122 napisał:

Witam, mam problem z tylnymi głośnikami otóż nie działają z niewiadomej przyczyny, nie mam pojęcia czy wcześniej działał poprostu nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, systemu bose raczej nie mam ale zostawię zdjęcia z subwoofera oraz wzmacniacza może ktoś obeznany powie czy na 100% to nie jest bose, pytanie brzmi w czym najpierw szukać przyczyny. Radio Kenwood KMM-103

A4 B6 SEDAN 2.0ALT 2001.

 

IMG_20200910_175838.jpg

IMG_20200910_181701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Muskel1 napisał:

Włożyłeś nowe radio p przestały działać? Czy jak sie nagle zorientowałeś?

Kupiłem auto od ojca z wymienionym radiem, jamu się zdaje że działały ale nie da sobie ręki uciąć a ja nie zwróciłem totalnie na to uwagi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij radio i zobacz czy jest przejściówka podpięta (taki adapter) bo bez niego tył nie bedzie grał bez oryginalnego radia. Jak ten, który to radio założył bez adaptera podłączył to tył nigdy nie grał z tym radiem bo tył idzie przez wzmacniacz, który masz w bagażniku i bez takiego adaptera(przejściówki) wzmacniacz nie ruszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Muskel1 napisał:

Wyjmij radio i zobacz czy jest przejściówka podpięta (taki adapter) bo bez niego tył nie bedzie grał bez oryginalnego radia. Jak ten, który to radio założył bez adaptera podłączył to tył nigdy nie grał z tym radiem bo tył idzie przez wzmacniacz, który masz w bagażniku i bez takiego adaptera(przejściówki) wzmacniacz nie ruszy. 

Podejrzewam że to jest ten adapter? 

IMG_20200912_224348.jpg

IMG_20200912_224356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że to mnie trochę zastanawia gdyż te kostki są że sobą spięte a ewidentnie w czarnej żeńskiej kostce zostają wolne piny  

IMG_20200912_224754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Damian2703122 napisał:

Dodam że to mnie trochę zastanawia gdyż te kostki są że sobą spięte a ewidentnie w czarnej żeńskiej kostce zostają wolne piny  

IMG_20200912_224754.jpg

Radio działa i muzyka nadal z przednich głośników po wypiciu tych kostek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka męska jest oryginalną kostką i składa się z 3 mini iso kostek. C1 C2 i C3. Sygnał wyjściowy na wzmacniacz znajduje się w C1 pozostałe to min sterowanie zmieniarką CD, telefon itp. Nie potrzebujesz ich jeżeli radio tych komponentów nie obsługuje lub w ogóle ich nie masz. 

Wygląda na to, że masz ten adapter i prawdopodobnie wzmacniacz Ci się pożegnał. Nic nowego w tym modelu wzmacniacza. 

20200912_225716.jpg

20200912_225745.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio bedzie z przodu grało bo przód jest bezpośrednio z radia z brązowej kostki iso zasilany. Sygnał na tył idzie z mini iso z C1

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki Ci bardzo, czyli rozumiem że najlepiej zobaczyć czy do wzmacniacza dochodzi prąd a jeśli tak to czy z niego wychodzi na tylnego głośniki i sub? A jeśli nie to znaczy że wzmacniacz do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Masz tam rozpiskę pinów. We wzmacniaczu najczęściej wysiada taki mały przekaźnik. Sprawdź czy u Ciebie to samo jest i albo go sam wymienisz albo inny wzmak.

WWW.EBAY.DE

Finden Sie tolle Angebote für Miniatur-Leistungsrelais...

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Dokładnie. Masz tam rozpiskę pinów. We wzmacniaczu najczęściej wysiada taki mały przekaźnik. Sprawdź czy u Ciebie to samo jest i albo go sam wymienisz albo inny wzmak.

WWW.EBAY.DE

Finden Sie tolle Angebote für Miniatur-Leistungsrelais...

 

To będę działać jak tylko czas pozwoli, dzięki bardzo jeszcze raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

:thumbup1: tu masz rozpiskę kostki wzmacniacza.

90_1284364908.jpg

Na który pin najbardziej zwrócić uwagę w takim razie? Jestem zielony w tych sprawach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, czy jest napiecie na wzmacniaczu czyli pin 23. Musi tam być 12V.

Na pinie 22 musi być masa.

Pin 9 to sygnał załączający wzmacniach wysyłany z radia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Przede wszystkim, czy jest napiecie na wzmacniaczu czyli pin 23. Musi tam być 12V.

Na pinie 22 musi być masa.

Pin 9 to sygnał załączający wzmacniach wysyłany z radia.

To teraz pozostaje kombinować, dzięki za pomoc jak uda się rozwiązać problem to dam znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wzmacniacz wymieniony. Wzmacniacz z oznaczeniem na początku 8E9 pasuje też do 8E5, taki właśnie wstawiłem i wszystko działa jak trza, zamykam temat, dzięki chłopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...