Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka


Cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanko do czego sluza poszczegolne piny na tym radyjku a dokledniej chodzi mi o to żeby cb-radio podpiąć pod zwykle radyjko w autku po to aby wyłączało sie po wyłączeniu zapłonu jak to zwykłe mam radio gamma cc a to zdjęcie z opisem pinów proszę o wyjaśnienie który jest od czego

68ed261422332ded.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pod 2 albo pod 5. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba 5 pojawia się po włączeniu stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to bedzie nr 14( symbol włącznika,styku) po przekreceniu kluczyka radio dostanie sygnał '' + " i sie właczy zas po wyjeciu zostanie styk rozłaczony i nie będzie zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, i jak będziesz chciał włączyc CB to będziesz musiał najpierw włączyć radio. To jest 5 na 90 %, a na 10% to 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak wyłączysz zwykłe radio albo jak wymienisz na inne to jak włączysz CB?? A pozatym raczej jest to styk o obciążeniu małym, rzędu 250 mA więc powodzenia.

Dlaczego nie chcesz posłuchać doświadczonych elektryków i podłączyć się pod 5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki się CB wyłączy. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu się załączy.

Czyli tak jak zwykłe radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten pomysł w ogóle nie podoba. Pamietaj, że CB ma spory apetyt na prąd. Nie wiem, jakie radio zamierzasz podłączać, ale nawet te najmniejsze to conajmniej 2-3 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten pomysł w ogóle nie podoba. Pamietaj, że CB ma spory apetyt na prąd. Nie wiem, jakie radio zamierzasz podłączać, ale nawet te najmniejsze to conajmniej 2-3 A.

Haha spory apetyt na prąd hahah

Zwykłe radio zabezpieczone jest bezpiecznikiem 10A prąd a CB jak weźmie 2 A to już jest maks. Spokojnie możesz włączać CB pod ten obwód.[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2009, 14:42_________________________________________________No proszę Cie żarówka LED do zegarów ma 1,2W czyli pobiera 0,1A. W ilości 10 sztuk daje 1A, tyle co CB podczas nadawania. Podczas nasłuchu CB pobiera ok 200 mA, czyli tle co 2 żarówki LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez cos niepasilo bo wiedzialem zeby podlaczyc radyjhko samochodowe w domu to potrzeba conajmniej 3A trafo wiec cb moze tak byc bo itak mowie sie tam co jakis czas a glownie jest sie na nasluchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha spory apetyt na prąd hahah

Zwykłe radio zabezpieczone jest bezpiecznikiem 10A prąd a CB jak weźmie 2 A to już jest maks. Spokojnie możesz włączać CB pod ten obwód.

Napisałem Kolego o najmniejszych TRX-ach. I napisałem wyraźnie, że nie wiem, jakie radio Kolega chce podłączyć.

I nie pisz, że 2 A to max, bo zaraz wrzucę kilka fotek moich radii, które biorą choćby po 20A.

Także na przyszłość czytamy ze zrozumieniem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha spory apetyt na prąd hahah

Zwykłe radio zabezpieczone jest bezpiecznikiem 10A prąd a CB jak weźmie 2 A to już jest maks. Spokojnie możesz włączać CB pod ten obwód.

Napisałem Kolego o najmniejszych TRX-ach. I napisałem wyraźnie, że nie wiem, jakie radio Kolega chce podłączyć.

I nie pisz, że 2 A to max, bo zaraz wrzucę kilka fotek moich radii, które biorą choćby po 20A.

Także na przyszłość czytamy ze zrozumieniem :hi:

Poprosiłbym o takie radyjka oczywiście mówimy o legalnych 4W do autek.[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2009, 23:18_________________________________________________Intek podany przez Ciebie ma pobór 250mA dla odbioru i 1,1A dla nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...