Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka


Cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Haha spory apetyt na prąd hahah

Zwykłe radio zabezpieczone jest bezpiecznikiem 10A prąd a CB jak weźmie 2 A to już jest maks. Spokojnie możesz włączać CB pod ten obwód.

Napisałem Kolego o najmniejszych TRX-ach. I napisałem wyraźnie, że nie wiem, jakie radio Kolega chce podłączyć.

I nie pisz, że 2 A to max, bo zaraz wrzucę kilka fotek moich radii, które biorą choćby po 20A.

Także na przyszłość czytamy ze zrozumieniem :hi:

Poprosiłbym o takie radyjka oczywiście mówimy o legalnych 4W do autek.

A było gdzieś to napisane??

Dla jednych legalne jest 4W, a dla innych 500 (to nie żart), więc nie możesz wszystkich stawiać w jednym rzędzie. Skoro sam zainteresowany nie podał takiej informacji, to czemu z góry zakładać, że będzie zakładał coś w wersji mini??

A jeżeli podłaczy coś lepsiejszego i spali furkę, to zwrócisz mu kasiorkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie juz wyjasnilem jakie radyjko i na tym sie skupmy[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2009, 11:37_________________________________________________radyjko juz podpiete i jezdzi juz od 2 tgodni caly czas sie zalacza z radyjkiem tym na kasetki i chula bardzo dobrze podpiete mam pod styki 1 i 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odkurzę, ponieważ zdecydowanie mnie zainteresował. Czy ja w B6 mam też taki sam wtyk? No i czy mogę napotkać się na jakieś problemy związane z przeciągnięciem zasilania z lewej kieszeni. No i czy nie ma niepotrzebnych przebić. podobno najlepsze zasilanie dla CB to prosto od akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem radio podpięte prosto z akumulatora to nie było słychać zakłóceń emitowanych przez np. spryskiwacze do szyb, a teraz gdy podłączyłem pod zapalniczkę to coś takiego się pojawia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zakłóceniach przy podpięciu z zapalniczki już słyszałem. Podobno to najgorsze źródło prądu. Ciekawe czy podobnie jest z napięciem od radia.

W weekend będę montował, jeszcze myślę o podpięciu się pod bezpiecznik :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, sam nie wiem. Chyba będę szukał bezpośredniego połączenia z aku lub pod bezpiecznik.

Wcześniej miałem zestaw z zakłóceniami i teraz chcę czysty odbiór. Zainwestowałem w dobre radio i antenę i nie chcę tego psuć podłączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - polecam podłączenie pod radio, niekoniecznie tak jak opisane tutaj - sprawdz po prostu miernikiem na którym styku pojawia Ci sie napiecie po przekreceniu kluczyka. Mam osobiście podpiete w ten sposób juz 2gie radio - zero problemów, zero zakłóceń, montaz bezproblemowy i szybki, kable niewidoczne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz tak rok zrobione i zaklucenia mam tylko od spryskiwaczy wiec niejest zle bo zadko sie uzywa chyba ze pogoda taka jak teraz ale to czulosc delikatnie zmniejszyc i jest jak ta lala kabli niewidac radyjko tez ladnie schowane i widoczne dla kierowcy[br]Dopisany: 22 Grudzień 2009, 15:24_________________________________________________a i jeszcze jedno tak jak jest opisane to jest dokladnie tak jak napisałeś skeeber czyli radio wlacza sie po przekreceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz tak rok zrobione i zaklucenia mam tylko od spryskiwaczy wiec niejest zle bo zadko sie uzywa chyba ze pogoda taka jak teraz ale to czulosc delikatnie zmniejszyc i jest jak ta lala kabli niewidac radyjko tez ladnie schowane i widoczne dla kierowcy[br]Dopisany: 22 Grudzień 2009, 15:24_________________________________________________a i jeszcze jedno tak jak jest opisane to jest dokladnie tak jak napisałeś skeeber czyli radio wlacza sie po przekreceniu kluczyka

Zakłócenia od spryskiwaczy będą ale nie dodałeś że na rozkręconym na maksa SQL, przy ustawieniu SQL w pozycji takiej żeby nie było szumów (u mnie pozycja w połowie i to jest zasięg ok 10 km w jedną stonę czyli promień), to nie słychać. Jeżeli masz z tym problem to zainwestuj w filtr zasilający kosztuje ok 50 zł, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 i Antenkę Lemm 800, wejdż w moje autko to zobaczysz ją. Do tego filtr na zasilaniu i dodatkowy głośniczek.[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 10:07_________________________________________________Aha montaż na stałę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zamontowałem CB i spec przy zakładaniu nie polecał mi tego schowka po lewej stronie gdyż tam jest sporo kabli i elektroniki i mogą pojawić się zakłócenia , mówił że najlepiej na tunelu po prawej ale myślę że będzie przeszkadzać pasażerowi . Tak samo z zapalniczką , połączenie w ten sposób może powodować zakłócenia . Wcześniej miałem bezpośrednio pod aku i było git . Antenę mi zakosili i teraz kupiłem drugą , radio CB mam między fotelami i pod zapalniczkę , zasięg nadawania ok 8km. nasłuch różnie (stacjonarną bazę słychać z 26km. ) . Radio Alan199A i antena Sirio Black Ufo (chodziło mi o małą abym mógł ją chować ) zestaw niezbyt porywający ale spełnia swoje zadanie . Mam zamiar podłączyć CB pod radyjko i dać na lewą stronę jak u kolegi Cysia ale obawiam się o te zakłócenia . Czy ktoś może zauważył różnice po zmianie miejsca radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odrazu dałem na lewą strone wiec niewiem czy jest różnica a gniazdo zapalniczki jest przeciez puszczone bezpośrednio z aku tylko ze leci przez skrzynke z bezpiecznikami zeby mialo zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, sam nie wiem. Chyba będę szukał bezpośredniego połączenia z aku lub pod bezpiecznik.

Wcześniej miałem zestaw z zakłóceniami i teraz chcę czysty odbiór. Zainwestowałem w dobre radio i antenę i nie chcę tego psuć podłączeniem.

tez chce podlaczyc bezposrednio do acu w B6 sedan - mozecie podpowiedziec jak to w miare elegancko i bezinwazyjnie zrobic?

Radyjko bedzie zamontowane w okolicach lewej nogi kierowcy.

Ja mam radyjko podłączone pod bezpiecznik od zapalniczki i jest ok. Żadnych zakłóceń. Tylko trzeba pamiętać by wyłączyć radyjko. Ale z tym raczej nie ma problemu. A radyjko mam zamocowane pod podłokietnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcę podłączyć CB pod piny 1 i 5 na na początku wątku jest napisane i że będzie się włączać i wyłączać z kluczykiem jak normalne radio ale jak kluczyk jest w stacyjce radio gra wyciągam kluczyk radio (symphony1) wyłącza się ale po ponownym włączeniu radia (bez kluczyka) normalnie sobie gra więc nie wiem jak będzie się to miało do CB radia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...