Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bose cicho gra


damiano8522

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam radio rns-d z oryginalnym systemem Bose. Moje odczucia są takie ze trochę słabo to gra..bas jest słyszalny bardziej z przednich głośników, tył i subwoofer grają słabiej i ciszej. Dźwięk jest czysty nawet przy podkręconym na maxa radiu  lecz brakuje mu jakby głębi basu..oczywiście w EQ bas na maxa. Kodowanie mojego rafia to 00017, i tu pojawia się pytanie co jest nie tak..ponieważ gdy zmienię kodowanie na nie Bose typu 00207,00107,00007..to dźwięk jest niepowyrównywanie głośniej,bas mocniejszy, nadal grają wszystkie głośniki. Powyżej połowy skali głośności dźwięk traci lekko na jakości ale basy muszę ujmować żeby głośniki nie wyrwało. Czy ktoś ma podobny problem?czemu tak się dzieje..czy wskazuje to na uszkodzenie wzmacniacza bose w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:

Jak wszystko jest zamontowane jak należy to ten bas jest taki "płytszy".

Bo wyjęciu PINu Bose cały system zaczyna grać. Może jakość jest troszkę gorsza, ale czuć, że coś tam jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubal2216 napisał:

Powiem Ci tak:

Jak wszystko jest zamontowane jak należy to ten bas jest taki "płytszy".

Bo wyjęciu PINu Bose cały system zaczyna grać. Może jakość jest troszkę gorsza, ale czuć, że coś tam jest...

Pinu?co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki biały kabelek, który wchodzi w kostkę radia.

Nazywa się PIN Bose - po wyjęciu radia na samym radiu pewnie też będzie opisany, który to jest.

Jedyny minus jest taki, że po włączeniu auta głośność jest wyższa i trzeba przyciszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm..a nie działa to tak samo jak wyłączenie systemu Bose za pomocą zmiany kodowania z xxx1x na xxx0x?

bo własnie po zmianie kodowania zaczęło to ostro grać ..lecz jakość troszkę słabsza przy głośniejszym odsłuchu.

Zastanawia mnie to czy wzmacniacz nie jest jakoś sfatygowany..gdzieś czytałem o wysychaniu kondensatorów na końcówce mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to dziwne bo na kodowaniu które uaktywnia system bose 00017 takie miałem oryginalnie..prawie wcale nie słychać subofera z tyłu..cały bas robią przednie głośniki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z systemem bose na forum któremu chciałoby się zmienić kodowanie z 00017 na np 00207?i podzieliłby sie wrażeniami..bo nie wiem czy szukać jakiegoś wzmacniacza czy to OBose tak porostu gra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...