Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd poduszek !!!


elmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdeczne 

Mam problem. Pacjent Audi A4 B8 2008r. Zmieniłem fotele, ze zwykłych materiałowych (tylko regulacja lędźwi) (bez grzania)  na full elektryke skora/alcantara. Fotele które kupiłem są z polifta 2014r. Wszystko przełożyłem i super działa (oczywiście oprócz ogrzewania którego nie mam w panelu), ale po odpaleniu wyskoczył mi błąd poduszek, kiedy podłączyłem się vcdsem wywaliło taki komunikat do obydwu siedzen.

Ps. Kostki airbag wymienione i podłączone tak jak było w starych fotelach.

Kasowanie nie pomogło.

W nowych fotelach na 100% są poduszki :-)

Nie wiem jak to ugryźć, może ktoś pomoże 20201002_123231.jpg

20200926_164004.jpg

20201002_135130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że kostki AirBag w przed lifcie i polifcie były te same? Bo chyba sa inne. Trzeba chyby piny przepiąć. Gdzieś czytałem o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie gdzieś w kostkach nie łączy. W kostkach airbag jest mostek zabezpieczający przed wystrzeleniem poduszki gdy kostkę się wpina lub wypina. Patrzyłeś czy wszystko w kostce jest?

Jesteś pewien, że fotele mają poduchy? Spawdzałeś czy tam siedzą? Może sprzedali Ci bez?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

To pewnie gdzieś w kostkach nie łączy. W kostkach airbag jest mostek zabezpieczający przed wystrzeleniem poduszki gdy kostkę się wpina lub wypina. Patrzyłeś czy wszystko w kostce jest?

Jesteś pewien, że fotele mają poduchy? Spawdzałeś czy tam siedzą? Może sprzedali Ci bez?

Poduszki są, mostek też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociśnij kostki do siebie i sprawdź czy błąd zniknie. Ja daje sobie łeb uciąć, że coś w nich nie łączy. 

Jak to wykonałeś? Otworzyłeś starą kostkę i wsadziłeś do niej te nowe piny i kable z nowych foteli? Czy uciąłeś starą i nową kostke fotela i dolutowałeś do nowego fotela starą kostkę ?

Jeżeli tylko przepinałeś piny jesteś pewien, że piny sa tej samej długości i że jest dobry styk w kostce gdy kostki ze sobą zepniesz?

Może piny sa inne i nie ma styku?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam dodatkowych kostek pod samymi fotelami jak w b6/7? Kiedyś doginałem piny w tych drugich kostkach pod fotelem bo problem był ten sam. Nie wiem po kiego grzyba dołożyli kolejną parę kostek,imho te łączące przy dywaniku wystarczyły by. Im mniej połączeń w instalacji tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się oriętuje nie ma innych. Kostki są po prostu różne. Wiem, że niektórzy goście zakładają jakieś adaptery przejściówki. 

Właśnie sprawdzałem u siebie. Tylko jedna żółta kostka te same kolory kabli. 

20201002_200713.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał:

Dociśnij kostki do siebie i sprawdź czy błąd zniknie. Ja daje sobie łeb uciąć, że coś w nich nie łączy. 

Jak to wykonałeś? Otworzyłeś starą kostkę i wsadziłeś do niej te nowe piny i kable z nowych foteli? Czy uciąłeś starą i nową kostke fotela i dolutowałeś do nowego fotela starą kostkę ?

Jeżeli tylko przepinałeś piny jesteś pewien, że piny sa tej samej długości i że jest dobry styk w kostce gdy kostki ze sobą zepniesz?

Może piny sa inne i nie ma styku?

Wyjąłem same piny z kostek, zmieniłem kostki i z powrotem w starą włożyłem piny, w dokładnie  takiej kolejności jak na twoim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś czy piny sa takie same? Wystarczy, że będą minimalnie krótsze i już może nie być kontaktu. 

Przełóż z powrotem piny utnuj i dolutuj albo kup w ASO przedliftową kostkę z przedliftowymi pinami dolutuj do nowych foteli. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piny są takie same bo dognij te męskie tak by zrobiły się z nich takie ala banany,wtedy styk będzie konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem w czym problem, oprócz kostek różnią się też piny :-)

Te z przedlifta sa "męskie" w polifcie "damskie".

Nie chcę lutować, tylko zarobie nowe, podpowiecie jaki jest numer tych pinow "meskich" (na zdjęciu z lewej strony)

20201003_143827.jpg

Edytowane przez elmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...