Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypi zawieszenie po wymianie wahacz górnego tył prawa strona.


indyczes

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mechanik wymienił mi jeden wahacz tj.górny tył prawa strona, miał luz na sworzniu i stukał po nierównościach. Wstawiono wahacz MEYLE HD, zauważyłem,że po max skręceniu kierownicą w prawo i ruszaniu skrzypi coś w zawieszeniu z prawej strony, przy skręcie w lewo nie ma tego efektu. Do wymiany była wyciągana cała zwrotnica bo nie można było usunąć śruby spinającej górne wahacze. Mam przypuszczenie że nieprawidłowo zostały skręcone wahacze, robił to na podniesionym aucie na podnośniku i podlewarował całą zwrotnicę do góry i tak skręcił.Wszyscy piszą aby skręcać wahacze na opuszczonym aucie i tu pewnie jest problem, tylko jak przykręcić te górne wahacze na zamontowanym kole, jest tam bardzo mało miejsca na tą operację? Dolne wachacze oczywiście z kanału można skręcić. Dolne wahacze były tylko rozpinane na sworzniach, na tulejach śruby nie były ruszane. Jak prawidłowo powinn a wyglądać procedura, a może ten wymieniony wahacz jest wadliwy i skrzypi w co raczej wątpię.Wolałbym sam to zrobić i mieć to z głowy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_7384.JPG

Lub ustawić samochód na równym zmierzyć odległość od rantu błotnika do felgi lub opony, piasty, samochód w górę i np. kobyłki, jakieś klocki, lewarek pod dolny wahacz i w górę aż koło dojdzie do odpowiedniej wysokości (trzeba ustawić to solidnie żeby samochód się nie zsunął, next koło out. Trochę gimnastyki w luzowanie i dokręcanie wahaczy górnych.

Ja u siebie skręcałem tak jak na rysunku tzn. duży kątownik stolarski przykładałem do dwóch (są 3 obok trzpieni z gwintem) sfrezowanych (toczonych, nie wnikałem) płaszczyzn na mocowaniu i pod kątem prostym mierzyłem odległość w tych miejscach jak to jest na rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...