Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BPW brak mocy, błąd przepustnicy, kopci na biało


gabewu5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sytuacja w moim aucie wygląda następująco:

Właściwie to od zakupu migała czasami po przekręceniu kluczyka kontrolka świec zarowych,auto normalnie jeździło,

Kilka dni temu przy bucie coś nagle zaszarpalo i od tego momentu auto kopci na biało, brak mocy totalnie(jakby z 30km)

Ciągle czekam na kabelek od majfrienda, ale dysponuje elm327 na bluetooth i tam pokazało mi błąd przepustnicy(ciągle otwarta), więc postanowiłem to rozebrać i wyczyścić.

Niestety nie pomogło, chciałem również wyciągnąć EGR, ale nie mogę przez blokująca go obudowę filtra powietrza którego za Chiny nie da się wyciągnąć (ani otworzyć w celu wymiany filtra) blokuje go kawał blachy do niego przykręcony a nie ma jak do tych śrubek z boku dojść.

Na nagraniu słychać jakby coś przelewało się z powietrzem(?) Przez rurki dolotu, jest to bardzo dziwny dźwięk i wydaje mi się że wcześniej go nie było.

 

Usunięcie błędów nie pomaga nawet na sekunde

Przed tym auto czasami zaszarpalo na ciepłym silniku

Szukam porady, co sprawdzić następnie sprawdzic

 

Jest jakiś magik w okolicach Torunia? :)

Edytowane przez gabewu5
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyciągnąć egr nie musisz wyciągać obudowy filtra. Na Youtube jest filmik jak to zrobić bez wyciągania. 

A propos utraty mocy, sprawdzałaś czy nie pizła turbina? 

Sprawdź czy nie ubyło oleju, następnie

ściągnij wąż od filtra przy trybunie i zobacz czy wirnik cały i czy nie lata.

Edytowane przez ecobuda
Błąd
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam błąd przepustnicy co ja. Po przekręceniu stacyjki świece żarowe. A jak gasisz auto lekkie szarpnięcie. Czyszczenie nic nie da. Prawdopodobnie zębatki się wyrobiły.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się bliżej turbo, i na jednym łączeniu widzę że jest mokre od oleju, pod autem jest plamka(wczoraj zrobiłem 2 testowe rundki wokół domu)

Czy to jednoznacznie wskazuje na turbo do regeneracji? Może pytanie głupie ale zastanawiam się czy oprócz tego turba coś jeszcze nie jest walnięte, auto mam od kilku dni i już taka niespodzianka :/

chciałem sprawdzić łopatki od turbo, ale mam duże ręce i nie chce uszkodzic tego węża, jednak po tym oleju moge tylko się domyślać jak wyglądają :D

Co do tej przepustnicy to wydaje mi się że problem zniknął po jej dokładnym wyczyszczeniu, ale nie mam jak sprawdzić ;)

IMG_20201006_105808.jpg

IMG_20201006_110018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalaj silnika!!!!

Turbo jest uszkodzone na 100 procent.

Prawdopodobnie pękł  wałek wirnika i olej dostaje się do odlotu. Uruchomienie silnika może doprowadzić do zassania oleju do odlotu i do rozbiegania silnika. Zobacz sobie na Youtube co to jest rozbieganie diesla. To doprowadza do jego zniszczenia. Nie kombinuj z przepustnicą, skoro pokazał się olej na stronie gorącej turbiny to ewidentnie turbo nie żyje. Na litość boską nie uruchamiaj silnika. Wyciągaj turbine wysyłaj do regeneracji albo zakładaj inną sprawną, sprawdź czy w dolocie  nie ma oleju a jeżeli jest to wymyj cały dolot wraz z interkulerem później nowy filtr oleju i olej i powinno być wszystko ok.

Edytowane przez ecobuda
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze sprawa dpfa. 

Jak olej poszedł w wydech to dpf zajęliśmy olejem. I tak będziesz miał wszystko rozgrzebane więc słuszną sprawą było by go dać na maszyne do płukania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ecobuda napisał:

Nie odpalaj silnika!!!!

nie odpalam go, tylko muszę go jakoś zatargać do mechanika 5km za kilka dni

 

3 minuty temu, ecobuda napisał:

Pozostaje jeszcze sprawa dpfa. 

Co do dpfa? Jest jakaś opcja sprawdzenia czy taki w ogóle jest? Poprzedni właściciel mówił że filtr jest usunięty, ale mówił też że z autem wszystko jest w porządku i można ruszać w podróż - jak widać nie był ze mną do końca szczery.

Dziekuje Ci kolego bo dzieki temu co piszesz zagłębiam sie w tematy motoryzacyjne- nie myślałem ze mi się to spodoba :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...