Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika-moje kilka pytań


KacperA4B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak kupiłem Audi miała wymieniony licznik( stan faktyczny samochodu to 270 tys) na liczniku tym wymienionym 427 tys. Mi to nie przeszkadzało. jednkaze zauważyłem, że wskazówki licznika zaczęły drzeć przy każdorazowym przekręceniu kluczyka, fis był cały rozlany, licznik blednie wskazywał prędkość (prędkość przeskakiwała z 20 na 40 itd) nie było płynności. Postanowiłem zakupić nowy licznik, który będzie wskazywał prawidłowe wartości. tylko, że na nowym liczniku jest 230 tys km. Wiem, iż fakt wymiany trzeba zgłosić do diagnosty. Tylko widziałem w cepik ze poprzedniego właściciela zatrzymała policja i spisała licznik jak miał 418 tysięcy. I teraz jak mi wpiszą w cepik 230 to policja się przyczepi?? Ale w sumie nie wymieniłem licznika bo mi się przebieg nie podobał,. Tylko licznik wskazywał złe wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana przebiegu na taki jaki powinien być to jakieś 2 minuty dla elektronika samochodowego. Powinieneś to zrobić od razu przy pierwszej wymianie licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę odwalił,możesz zrobić tak iż w zakupionym liczniku ustawisz przebieg 270tys by był to realny przebieg i zgłosić ten przebieg na spk. Nikt się nie powinien przyczepić ale będzie to widoczne w historii auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

To trochę odwalił,możesz zrobić tak iż w zakupionym liczniku ustawisz przebieg 270tys by był to realny przebieg i zgłosić ten przebieg na spk. Nikt się nie powinien przyczepić ale będzie to widoczne w historii auta.

Wiem wiem, dla mnie na blacie nie ważne ile jest, bo akurat mam samochód dziś po kompleksowym serwisie. Tylko obawiam się tej strony prawnej wymiany licznika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...