Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wibracje i drżenie przy 1800-2000 obrotów


hasacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję pomocy w rozwiązaniu mojego problemu ponieważ nie bardzo wiem od czego zacząć. Problemem jest to, że podczas przyspieszania przez samochód przechodzą wibracje i drżenia, według mnie o wiele bardziej wyczuwalne z lewej strony. Dzieje się to tylko podczas przyspieszania od obrotów około 1700-1800 do 2000. Po przekroczeniu 2000 obrotów silnik pracuje już cicho i bez drgań. Na biegu jałowym po dodaniu gazu nic takiego się nie dzieje. Na początku myślałem, że to może być jakiś luźny plastik gdzieś w boczku drzwi, ale te wibracje są tak regularne jeśli chodzi o zakres obrotów, że to raczej mało prawdopodobne i muszę szukać gdzieś indziej. VCDS pokazał mi błąd 17965 - dodatnią odchyłkę doładowania. Czy to może mieć związek z tymi wibracjami podczas przyspieszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie może powodować, że auto wpada w wibracje, w 99% przypadkach jest to wina zabrudzonej zmiennej geometrii turbiny... 

Trzeba jeszcze by sprawdzić stan przegubów wewnętrznych, podszuki silnika i skrzyni, zamocowanie filtra powietrza, plecionka/łącznik elastyczny na wydechu... 

Jak masz jak zrób log dynamiczny grup 003+011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...