Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwizd


tomek3815

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zasugeruje co moze powodować gwizd podczas wstawania turbo. Szczelność układu sprawdzana kilkukrotnie, kompresorem, raz też użyłem azotu z wodorem pod cisnieniem i detektora wodoru (zestaw do sprawdzania szczelnosci klimatyzacji) układ jest 100% szczelny. Turbosprezarka po regeneracji więc rzuciłem ją gosciowi na reklamację ale nic nie stwierdził, ostatnio zamontowany nowy oryginalny dv.

Efekt gwizdu od samego poczatku gdy turbo pompuje i lekko słabnie wraz ze wzrostem obrotów. Dodakowo turbina na samym poczatku przeładowuje o okolo 200mbar a po sekundzie nagle zbija do zadanego lub nizej, podobno tak sie.dzieje przy nieszczelnosciach a tu.ich ewidentnie.brak, n75 nowy oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre turbiny po regeneracji tak mają, myśle ze to moze byc kwestia wirnika po stronie ssącej, przy jego uszkodzeniu też turbina lubi sobie gwizdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz13 napisał:

Niektóre turbiny po regeneracji tak mają, myśle ze to moze byc kwestia wirnika po stronie ssącej, przy jego uszkodzeniu też turbina lubi sobie gwizdać.

Potwierdzam. miałem już kilkanaście takich przypadków i z jednym Panem od regeneracji musiałem się rozstać bo ładowali mnie w pręta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...