Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekty wtryskiwaczy 2.0tdi BPW


Konrad1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczów, mam problem z moim BPW mianowicie gdy samochód postoi w garażu przez noc im zimniej tym częściej pojawia się problem telepania samochodem. Dopóki samochód się dobrze nie rozgrzeje objaw występuje na jałowych obrotach ( podczas przyspieszania oraz stałych wyższych obrotów problemu nie ma ). Korekty na wtryskach są następujące

Blok 13 VCDS  1:2.99 mg/suw    2: -1.32 mg/suw  3: -0.73 mg/suw  4: -0.94 mg/suw

Blok 23 VCDS 1: -51   2:-19  3:-16   4:-14

a po rozgrzaniu się silnika po 25km jazdy korekty wyglądają następująco

BLok 13:  1: 0.00   2: -0.26  3: 0.16 4: 0.07

Blok 23:   1: 0.0   2: -1.0   3 :-1.0   4: -1.0

I teraz pytanie z mojej strony czy może to być wina zacinającego się wtrysku nr 1 a pozostałe chcąc wyrównać pracę silnika odejmują dawkę

odkąd tak się zaczęło DPF zapycha się szybciej oraz częściej wypala

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj płukania do silnika do wypożyczenia wtrysków. Miałem to samo i u mnie pomogło.

Na Youtube  masz filmiki jak to zrobić.

Podlewanie preparatu do paliwa do zbiornika przyniosło słaby efekt, ale jak zrobiłem tak jak na filmiku to korekty spadły i telepanie na zimnym ustąpiło.

Jak byś miał jeszcze jjakieś wątpliwości albo pytania to zadzwoń do mnie.

Tel. 880082907.

Możesz dzwonić kiedy chcesz.

Edytowane przez ecobuda
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to właśnie wczoraj kolego i zobaczymy jak to pomoże ( zrobiłem tak jak ty preparatem od liqui moly). Ale pytam żeby zareagować inaczej jeśli się pokaże. Dzisiaj rano nie było telepania ale też nie zawsze ono występowało. Jak to mówią jeździć obserwować i pewnie tak uczynię. Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to tylko wypożyczony z youtuba,

Ja robiłem czyszczenie jakieś trzy tygodnie temu i narazie jest ok. Telepanie też u mnie występowało sporadycznie, a po czyszczeniu  narazie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 07:01, Konrad1999 napisał:

Witam grupowiczów, mam problem z moim BPW mianowicie gdy samochód postoi w garażu przez noc im zimniej tym częściej pojawia się problem telepania samochodem. Dopóki samochód się dobrze nie rozgrzeje objaw występuje na jałowych obrotach ( podczas przyspieszania oraz stałych wyższych obrotów problemu nie ma ). Korekty na wtryskach są następujące

Blok 13 VCDS  1:2.99 mg/suw    2: -1.32 mg/suw  3: -0.73 mg/suw  4: -0.94 mg/suw

Blok 23 VCDS 1: -51   2:-19  3:-16   4:-14

a po rozgrzaniu się silnika po 25km jazdy korekty wyglądają następująco

BLok 13:  1: 0.00   2: -0.26  3: 0.16 4: 0.07

Blok 23:   1: 0.0   2: -1.0   3 :-1.0   4: -1.0

I teraz pytanie z mojej strony czy może to być wina zacinającego się wtrysku nr 1 a pozostałe chcąc wyrównać pracę silnika odejmują dawkę

odkąd tak się zaczęło DPF zapycha się szybciej oraz częściej wypala

Z góry dziękuję za pomoc

Objawy typowe dla nieszczelnych uszczelnień pompowtryskiwaczy .

Problem masz na pierwszej pompce, dolne uszczelnienie przepuszcza spaliny do szyny paliwowej w głowicy i karmi pompkę gazowanyn olejem napędowym.. :decayed:

Zmniejsza to zdecydowanie faktycznie wtryskiwaną dawkę paliwa ( tłoczek pompki musi najpierw ścisnąć gaz , dopiero potem zaczyna się wtryskiwanie paliwa ).

Żeby wyrównać pracę motorówki sterownik zwiększa czas pompowania paliwa przez pompowtryskiwacz , ale jak widać po korekcjach na zimnym, nie daje rady ...

Jak się motorówka rozgrzeje to guma robi się miększa i dolny o-ring się uszczelnia :hi:

Wymień uszczelniacze i zamień miejscami pompki 1 i 2, jakby wszystko po wymianie nie wróciło do normy to będzie wiadomo czy to wina wytartego gniazda pompki , czy może pompowtryskiwacza .

Jeżeli podczas wymiany uszczelnień wszystko się zrobi zgodnie ze sztuką to masz 80 % że wszystko będzie OK, a ze 20 % pozostaje na winę gniazda lub pompki :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...