Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4/B7 2007 18t Turbina


Pieniu96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  od jakiegoś czasu próbuję zrobić chiptuning podniesienia mocy ze 163 km i max o ile można podnieść moc to 10 km i 26 nm i pytanie z mojej strony czy to pęknięcie w turbinie może mieć na to znaczący wpływ ?? Bo wszystko inne jest sprawne, że tak powiem sprawdzone od A do Z i tylko pozostaje ta turbina.

 

IMG_20201104_131836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pęknięcie ma prawie każda i zazwyczaj drugie jest WG. Na szczęście tego drugiego nie widać, więc komplet logów pokaże czy można wirusować ? i jak wszystko jest ok to na pewno będzie więcej niż 10 km ?

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grubcio1980 napisał:

 

 

Edytowane przez Pieniu96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze jedno czy może być tak że w tych b7 18t benzynach komputer nie pozwalał na chipa i możliwe że trzeba będzie obejść jakiś sterownik bądź zgrywać nową mapę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za mongolskie teorie wymyślasz? Masz niesprawne auto albo pseudo tunera. Pokaż logi serii to będzie widać co jest grane. 

Po samym sofcie w zdrowym bfb masz pod 200koni i 300 niuta.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pieniu96 napisał:

A pytanie jeszcze jedno czy może być tak że w tych b7 18t benzynach komputer nie pozwalał na chipa i możliwe że trzeba będzie obejść jakiś sterownik bądź zgrywać nową mapę ??

Nie bardzo się na tym znam, ale może ktoś mądrzejszy rozwinie temat :P

U mnie jak robili program faktycznie była taka sytuacja, że pomimo zmiany parametrów ecu nie reagowało. Trzeba było zmieć wartość w jakimś tam miejscu w mapie, czego nie dało się zrobić przy pomocy tego sprzętu jakiego zazwyczaj firma używała. Musieli użyć innego o szerszych możliwościach.

Ale ostatecznie wszystko wyszło. Może tutaj tuner jakiś lewy i o tym nie wie lub też nie dysponuje odpowiednim softem do chipowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 20:33, Remilo7 napisał:

 

Nie, tuner nie jest lewy, co się okazało że mechanik któremu zleciłem naprawę zaczął wymyślać sobie jakieś historyjki aby mnie naciąć  na kasę, co się okazało cięgno w turbinie miało luzy których nie powinno być 

Edytowane przez Pieniu96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...