Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B9


gurales

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma. Kod należy wpisać w ASO, jeżeli był już wpisany tp go odrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma. Kod należy wpisać w ASO, jeżeli był już wpisany tp go odrzuci.

Ciekawe czy policzą za usługę jeśli kod nie przejdzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

No tego już nie wiem:dontknow:

Czy z tym trzeba jechać do ASO ? Widziałem w necie oferty firm które piszą że świadczą usługi ODIS online (geko) czy VAG zezwala na coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po spełnieniu warunków można oficjalnie otrzymać dostęp online z uprawnieniami GeKo, oczywiście odpłatnie. Są warsztaty mające takie uprawnienia i dostęp, tak że jeżeli taki znajdziesz to nie musisz koniecznie jechać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję .

 

czy faktycznie tempomat nie da się zakodować przez VCDS?

 

myślisz że tu chodzi o względy bezpieczeństwa ?

Edytowane przez A4B9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bez dokumentu aktywacyjnego. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o obecną politykę koncernów i związane z tym  funkcje SWaP. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie da się bez dokumentu aktywacyjnego. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo, tylko o obecną politykę koncernów i związane z tym  funkcje SWaP. 

 

Myślałem że skoro można zakodować inne komponenty to tak też będzie w tym przypadku. Czyli ochrona swojego biznesu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak Audi Drive Select  czy tempomat można tylko za pomocą funkcji SWaP czyli dokumentu aktywującego.

 

Podobnie w VW, dokładałem w moim drugim aucie Golf 7.5 FPA (tryby jazdy tak jak Audi Drive Select), kupiłem zestaw i sam zamontowałem i pojechałem z dokumentem aktywacyjnym do ASO, i tam mi to aktywowali. Kosztowało chyba 20€ ale było to jakieś 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1jak wcześniej pisałem mam limiter. Chciałbym założyć tempomat i jak sprawdzić czy będzie odpowiedni do mojego egzemplarza (nie mam postrzeganej kierownicy) czy były różne wersje ? Jest w sprzedaży nowy 8W9054690A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po VINie muszą Ci sprzedawcy dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Po VINie muszą Ci sprzedawcy dobrać.

Ok , dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 oni podają kodowanie SVM lub ręczne i nazywają to GRA. Orientujesz się o co chodzi  z tym ręcznym kodowaniem ?

 

TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRA to po niem. Geschwindigkeitsregelanlage (tempomat).

Przy wyborze SVM podadzą Ci kod SVM, który należy wpisać w ODIS i zakodować online.

 

Przy wyborze ręcznego kodowania dostaniesz instrukcję co i gdzie zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

GRA to po niem. Geschwindigkeitsregelanlage (tempomat).

Przy wyborze SVM podadzą Ci kod SVM, który należy wpisać w ODIS i zakodować online.

 

Przy wyborze ręcznego kodowania dostaniesz instrukcję co i gdzie zakodować.

Czyli można uznać że jest możliwość „ręcznego” zakodowania (nie online)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo tempomat aktywoje się po SWaP kodami FEC, więc nie wiem dlaczego sprzedający daje opis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oni mają pole wyboru jaki typ kodowania wybierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się może jak to jest z tempomatem? Byłem dzisiaj w ASO na częściach i pytałem o zakup manetki i dostałem info że w systemie nie ma nic o kodach aktywacyjnych.

 

Mam A4 B9 Avant (K8D) z 2016r. Aktualnie mam tylko limiter (8T9), brak asystenta pasa ruchu (6I0), bez asystenta świateł (8G0) i kierownice bez podgrzewania (1XW) - manetka 4M0 907 129 HC. Odpaliłem sobie w aucie asystenta świateł drogowych i asystenta pasa ruchu. Dokładając tempomat chciałbym też dostosować manetkę do tych funkcji. Nie mogę się połapać w etce co wybrać. Wiem że powinna mieć kody wyposażenia K8D - Avant, 8T6 - GRA z limiterem bez ACC, 6I1 - Asystent Pasa Ruchu, 8G1 - Asystent świateł drogowych, 1XW - kierownica multifunkcja bez podgrzewania.

 

Gdyby dało się to zakodować vcds bez aktywacji to szukałbym używki i próbował zrobić sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pawel286 napisał(a):

Wyjaśniło się może jak to jest z tempomatem? Byłem dzisiaj w ASO na częściach i pytałem o zakup manetki i dostałem info że w systemie nie ma nic o kodach aktywacyjnych.

Jak chesz kupić tylko przełącznik zespolony to nie ma kodów aktywacyjnych. Musicz kupić cały zestaw pod tempomat tam w pakiecie są kody aktywacyjne.

 

Tu jest przykładowy zestaw. Należy jednak dobrać po VINie pod dane wyposażenie i potrzeby.

 

SHOP.AHW-SHOP.DE

Die einfach einzubauende Geschwindigkeitsregelanlage hält jede Geschwindigkeit ab etwa 30...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. W takim razie muszę zapytać kogoś innego w ASO, bo pytałem o doposażenie auta. Dostałem info ze nie ma kodów i taniej kupić używkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...