Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik cofania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów mam pytanie jak wymienić czujnik cofania ten drugi czy da się to zrobić bez ściągania zderzaka, gdzie widać jaka jest odległość na fis mi nic nie pokazuje, gdy wrzucam wsteczny bieg mam tylko ciągły sygnał który po chwili zanika i jest cisza dzięki za pomoc 

Edytowane przez Hanys83

Opublikowano

Jeżeli jest to jeden z tych dwóch czujników środkowych to musisz zderzak demontować. Do tych pozostałych dwóch zewnętrznych można pogimnastykować się od dołu. W B6/B7 nie ma wizualizacji odległości jest tylko akustyczna. Sygnał ciągły masz bo w razie jakiejkolwiek awarii systemu pomocy parkowania, sterownik wyłącza wszystkie czujniki i sygnalizuje to jednym długim tonem i migającą kontrolką na przycicku pdc (jeżeli taki przycisk masz. Występuje on tylko gdy masz z przodu i z tyłu czujniki).

Opublikowano
  • Autor

Powiedz mi a nie idzie jakoś tego jednego obejść żeby chociaż te trzy pozostałe działały nie mogę nigdzie dostać tego czujnika,zależy mi żeby był pod kolor 

Opublikowano

Nie da rady. Wszystkie muszą działać. Kup sobie nowy zagruntowany tylko oryginalny żaden zamiennik. Są zestawy do lakierowania w sprayu (lakier baza i bezbarwny). Sam sobie polakierujesz. Nie będzie różnicy widać. 

Opublikowano
  • Autor

Tylko jiewiem jaki mam typ bo słyszałem że są różne 

Opublikowano
  • Autor

Mam taki 

20200921_165948.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jak go rozszyfrować 

Opublikowano

Kod lakieru jest podany na wlepce. Wlepke masz w badażnku i dodatkowo na pierwszej stronie książki serwisowej. 

20201114_150832.jpg

Opublikowano
  • Autor

Tak kod mam tylko jaki model czujnika jest czy różnią się wielkością itd

Opublikowano
  • Autor

Wiem że są różne te czujniki a ściągając już zderzak nie chciałbym rozczarowana ze nie pasuje albo nie ta wtyczka wiesz o co chodzi 

Opublikowano

20201114_165221.jpg

Opublikowano
  • Autor

Co to za schemat 

Opublikowano

To jest katalog elektroniczny  z numerami części. Po prawej stronie masz widoczny numer części czujnika czyli 7H0919275D. Takiego czujnika szukaj. 

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję Ci bardzo a to jest pewne do A4 b7 

Opublikowano

:hi:tak. 

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za pomoc 

Opublikowano

:hi:Jak kupisz już zagruntowany to przed lakierowaniem przejedź go lekko papierem ściernym 3000 żeby dobrze lakier na nim trzymał. Odtłuść i dopiero lakier nałóż. To samo przed bezbarwnym. Nie nakładaj za grubej warstwy na czujnik bo nie będzie prawidłowo działał jak za gruba warstwa będzie. Jak kupisz czujnik nie zagruntowany to musisz go dodatkowo przed lakierowaniem zagruntować żeby lakier później nie odpryskiwał. 

Opublikowano

Zalozylem nowy czujnik na tyl z niższej polki (koszt 50 zł), przy cofaniu działa bez problemu natomiast po wlaczeniu swiatel DRL lub mijania i wrzuceniu wstecznego zaczyna piszczeć, sprawdzic vcdsem bloki czy od razu kupić czujnik z wyzszej polki lub ori ??

Opublikowano

Najlepiej ori tak jak wyżej pisałem. Podłącz vcds i sprawdź zanim ten wyrzucisz. Może jakiś inny też już  siada lub jest problem w okablowaniu. 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 13.11.2020 o 08:24, Muskel1 napisał:

Jeżeli jest to jeden z tych dwóch czujników środkowych to musisz zderzak demontować. Do tych pozostałych dwóch zewnętrznych można pogimnastykować się od dołu. W B6/B7 nie ma wizualizacji odległości jest tylko akustyczna. Sygnał ciągły masz bo w razie jakiejkolwiek awarii systemu pomocy parkowania, sterownik wyłącza wszystkie czujniki i sygnalizuje to jednym długim tonem i migającą kontrolką na przycicku pdc (jeżeli taki przycisk masz. Występuje on tylko gdy masz z przodu i z tyłu czujniki).

Witam.

Co do demontażu środkowego czujnika to da się może tak w B7? :

próbował ktoś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.