Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kolor wnętrza - czarny czy ciemnoszary ?


Jac

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Wyszło kilka modeli kolorów wnętrza Audi A4 B6... chodzi mi bardziej o kolor konsoli i plastików, ale być może tapicerka towarzysząca tym kolorom również ma to samo oznaczenie.

Różnego rodzaju elementy wnętrza sprzedawane na allegro opisywane są dwojaki sposób: czarny lub ciemnoszary. Mam pytanie w związku z tym:

- czy jest kilka kolorów czarnego wnętrza i plastików, np. kolor czarny i kolor ciemnoszary czy to ten sam kolor ??? jeśli jest kilka kolorów ciemnych - jak je odróżnić, czy mają jakieś specjalne nazwy czy oznaczenia ???

- jak dobrze dobrać plastiki do swojego wnętrza, jak sprawdzić nazwę koloru wnętrza mojego audi ???

- czy jest więcej niż jedna opcja koloru niebieskiego wnętrza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kolor ciemnoszary i czarny to zupełnie 2 różne odcienie... Zastanawiałbym się nad szarym i ciemnoszarym :)

Jeśli chodzi o listę kolorów to masz:

- szary

- ciemnoszary (platin-hell)

- czarny (soul)

- beżowy (twist)

- błękit marine

- szarobeżowy (jive)

(i niby jeszcze srebrny jest)

Przy większości części (elementy w których pożądany jest kolor) na końcu ich oznaczenia znajduje się dodatkowy kod np. w przypadku deski rozdzielczej mamy:

8E1 857 041 G 24A - to co pogrubiłem to oznaczenie koloru, w tym przypadku chodzi o czerń (soul). Oznaczenia koloru mogą się zmieniać jeśli chodzi o poszczególne sekcje wyposażenia samochodu (np. w desce rozdzielczej kolor ciemnoszary ma oznaczenie 33F ale np. w tapicerce dolnego pokrycia słupka B będzie to 24S)

Jeśli chodzi o to jak sprawdzić jaki kolor jest u Ciebie - próbowałem znaleźć odpowiednie info w kodach swojego wyposażenia ale nie udało mi się. Również dobierając się do interesującego Cię elementu nie dowiesz się niczego - knyf polega na tym że na danym elemencie jest nr części ale bez nr koloru (sprawdziłem bo rozbierałem u siebie tapicerkę ostatnio :confused4:). Najszybciej dojdziesz do tego dzwoniąc do ASO z prośbą o podanie nr. poszczególnych części znajdujących się w Twoim aucie (deska rozdzielcza, siedzisko przód, pokrycie słupek A, B itd.). Po końcówce kodu dowiesz się co "siedzi" u Ciebie :)

Jeśli chodzi o kolor niebieski - z tego co widzę jest tylko błękit marine. Znalazłem jeszcze coś takiego jak AQA i AQUA ale wygląda na to że to elementy tapicerki dopasowane właśnie do błękitu marine.

Jeśli będziesz miał czas - zrób fotki, spróbujemy dojść kolorów na oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bazie Audi (jeśli Wam przeczytają w serwisie - a powinni) macie Panowie pozycję "Wyposażenie kolorystyczne" i tam wszystko opisane

U mnie jest tak:

Z zewnątrz (nadwozie / dach)

E8/E8

LY5K

Brilliant Blue/Brilliant Blue

Wewnątrz

LC

grey/grey-grey/grey/light grey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie rowniez ze jest oficjalne oznaczenie we wklejce w ksiazce serwisowej. Trzeba szukac oznaczenia dwuliteroweg (o ile dobrze pamietam bo niestety nie mam teraz mozliwosci wgladu do ksiazki):

-LD - blekit maritime

-LA, LB, QE, ZM, ZQ, ZR, ZS, ZT, QT - soul(czerń)

-LC, LF - swin(ciemnoszary)

-LE - jive (szarobeżowy)

Ja mam we wklejce LC i to by sie zgadzalo bo mam szara tapicerke. W etce po wyszukiwaniu po vinie jak sie zmienia literki przy edycji wyszuiwanego modelu to po zmienie wyszukuje wlasnie w interesujacych nam kolorach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wydruk swojego wyposażenia - jest tak jak mówi GRazny. U mnie:

Zewnątrz:

4Z/4Z; LZ9W; czarny ebony perłowy/czarny ebony perłowy

Wewnątrz:

LA; czarny/czarny-czarny/czarny/jasnoszary (wychodzi na to że ostatnia pozycja w tej sekwencji dotyczy podsufitki wraz z górnymi słupkami bo u mnie właśnie te elementy były jasnoszare)

Tutaj masz porównanie jasnoszarego z czarnym:

panelfrontG.jpgpanelfrontB.jpg

rearseatsG.jpgrearseatsB.jpg

rearseatsG2.jpgrearseatsB3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

Pytałem pod kątem zakupu nowej kratki nawiewu na allegro, aby pasowała do koloru konsoli, bo nie byłem pewny czy wziąć czarną czy ciemnoszarą.

Znalazłem oznaczenie po zdjęciu pokrywki bocznej konsoli od strony pasażera - na schowku pasażera przyklejona jest naklejka z napisem "Farbe: soul", także rzeczywiście mam czarne wnętrze soul, a nie ciemnoszare swin.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...