Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamienniki z ledami dla fabrycznych bi-xenonów?


ELZOY

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam oferty i wszędzie piszą, że ten konkretny produkt świateł jest dla samochodów bez fabrycznego xenonu. Dlaczego? Dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć lamp z dodatkiem ledów np. pełniących rolę świateł pozycyjnych dla B7, która wyszła z salony z bi-xenonami?

Nie znam się i nie wiem jakie ograniczenia stawia przed producentami instalacja xenonów, ale czy to jest powodem, dla których każdy ledowy zamiennik np. tube led od sonara są produkowane pod halogeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie lampy w B7 nie są hologowane pod LEDy i jedynie we własnym zakresie możesz mieć żarówki w DRL i pozycyjnych na ledowe tracąc przy tym homologacje.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lampy które przeglądasz mają światła do jazdy dziennej w technice LED a światła mijania i drogowe siedzą co prawda za soczewką ale są to żarówki halogenowe H7. Takie lampy można plug&play wstawić na miejsce zwykłych lamp z H7.

Przy lampach z bixenonem źródłem światła nie jest żarówka H7 tylko żarnik (w tym przypadku D1S) zasilany z przetwornicy pod lampą. Do takich lamp jest inne połączenie na kostce przy lampie i musiałbyś przerabiać instalacje elektryczną i kodować sterowniki żeby zaadaptować takie lampy żeby to świeciło i nie wywalało błędów. Pomimo tego, że lampy wyglądają optycznie prawie tak samo różnią się zastosowaną techniką i sposobem działania. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...