Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania, bardzo proszę o pomoc!


POLONIAHACKER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum, mam DUŻY problem z  ogrzewaniem w Audi A4 B5 Kombi 1.9 TDI AFN. 
Rok temu była wymieniona nagrzewnica (w warsztacie), wtedy ładnie grzało, w tym roku masakra jakaś. 
Zero ciepłego powietrza.
-Spaliło mi już 2 razy bezpiecznik 30A od dmuchawy, ale to już mam z głowy, ogarnięte.
-2 tygodnie temu planowana głowica + nowa uszczelka
-Przekładałem nawet panel klimy 
-Podłączyłem komputer a tam tylko błąd od czujnika tego na desce rozdzielczej, (błąd 00797, czujnik G107) okazało się że jak rok temu robili nagrzewnicę to nie podłączyli.

Nie mam już pojęcia co się dzieję. 
-Zapowietrzony układ? Nagrzewnica się zasyfiła (gdzieś z silnika puściło syf i zapchało)? 

Dodam że jak się przejadę trochę auto się rozgrzeje do 90C, zaparkuję i zgaszę samochód to pod maską słychać syczenie, tylko na zewnątrz, tutaj gdzie nagrzewnica, to normalne? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pieterb napisał:

zobacz czy powrót z nagrzewnicy jest gorący tak samo jak ten zasilający

rozgrzać do 90C i obie rurki na nagrzewnicy muszą być gorące tak? A jak się okażę że tak jest jest zimna to co wtedy może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pieterb napisał:

Niedrożna nagrzewnica albo zapowietrzona.

A jak wygląda prawidłowe odpowietrzenie układu w B5? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, POLONIAHACKER napisał:

A jak wygląda prawidłowe odpowietrzenie układu w B5? 

sam sie odpowietrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj te rurki od nagrzewnicy. Jedna była ciepła (nie gorąca) a druga zimna. Poluzowałem opaskę i zsunełem tą jedną żeby ukazała się dziurka, po chwili zaczał lecieć płyn ale ogrzewania dalej nie było. 
Później zrobiłem jeszcze tak jak radził mi kolega, zamieniłem te rurki miejscami, (zmieniłem obieg), po jakiejś tam chwili i próbie odpowietrzenia okazało się że zaczęło delikatnie wiać ciepłym, dużo lepiej niż wcześniej, ale to jeszcze nie tak jak powinno być. Jakieś pomysły? co może być nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...