Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika przy Audi z 96r na polift, błąd abs


DamianG91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Audi a4 b5 96r.automat uszkodził mi się  wyświetlacz z przebiegiem (zbity wyświetlacz ) w starym liczniku dostałem od ręki z Audi 1.6 po lifcie manuał kod licznika na przodzie i numer na tyle taki sam jak mój poprzedni kostki niebieska j żółta pasują, licznik działa poza temperatura silnika i paliwem nie ma podświetlenia wskazówki martwe.

Kostki w/w takie same natomiast w mojej wiązce jest kostka czarna 8 pinow pewnie odpowiadała za automatyczna skrzynie biegów wyświetlała jaki bieg jest włączony natomiast w nowym liczniku jest szara kostka która pewnie odpowiada właśnie za kostkę od tych dwóch zegarków, zarówna szara jak i moja czarna mają podłączenie z niebieska

I teraz pytanie jak przerobić skutecznie te kostki żeby wszystko wyświetlałalo się jak należy?

Musze zalegalizować przebieg bo się różni z moim na starym liczniku 146k ty na nowym 330k

I chciałbym mieć ogarnięte już to do wizyty na stacji.

Kolejne pytanie manetka odpowiada także pod szara kostkę? I czy jest możliwość przełożenia jej z tamtej  Audi do mojej? IMG_20201129_125131.jpg

 

Błąd ABS został po wymianie przegubu przez mechanika, na mrozie nie zapala jednak jak silnik się rozgrzeje to wyskakuje na nowo.

  Tył starego licznika, jutro zrobię tego nowego i wstawię

Licze na pomoc IMG_20201129_123842.jpg

IMG_20201129_180842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ustaw przebieg w nowym liczniku na taki jaki był w starym a nie na jakieś legalizacje się chcesz wybierać i dodać prawie 200tys km przebiegu do auta.... 

A tutaj temat dla Ciebie

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można więcej informacji jak taki przebieg ustawić? Nie mam pojecia jak to zrobić i jestem zielony w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poradniku nie doszukałem się czemu nie działa wskaźnik paliwa i temperatury, pomijając temperaturę oleju ale tego nie zamierzam podłączać bo nie jest mi to potrzebne.

Jak już wspomniałem  jestem w tym zielony więc jeśli mogę dostać konkretne informacje co i gdzie podłączyć żeby przynajmniej wskaźnik paliwa działał to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakiegoś magika , samemu ciężko bo w tych zegarach nie zrobisz kabelkiem po obd tylko trzeba epprom wylutować  . Co do wskaźników wydaję mi się że powinny działać bo pinout wtyczek żółtej i niebieskiej powinien być ten sam. Żeby uruchomić wskazanie skrzyni biegów to musisz przepiąć kabelek z tej czarnej wtyczki do szarej - trzeba sprawdzić w schematach 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzkazniki działają okazało się że powodem był za mocny docisk do deski rozdzielczej.

A jeśli chodzi o wadliwy ABS gdzie może być przyczyną?

Próbowałem połączyć kostka obd jednak bezskutecznie ponieważ wyskakuje info ze jie ma podłączenia z ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...