Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwne odgłosy w rejonie przedniego prawego koła


Racoclan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 1.8t Avant automat. Od jakiegoś czasu dobiegaja do mnie dziwne odgłosy z rejonów prawego kolo, mianowicie odgłos podobny jest do ocieranie w stałym punkcie przy pełnym obrocie kola, czyli systematycznie co pełen obrót kola słyszalny jest dźwięk troszkę podobny jak tarcie gumy o plastik z momentami pisków( trudno zdefiniować) dzieje sie to głownie jak kola skręcone sa w lewo podczas jazdy. Co ciekawe jest, ze jeżeli samochodem przyspieszam to tego nie spychać natomiast jak leci na luzie (jeżeli można mówić o luzie w automacie) słychać to głownie na Małych prędkościach zwłaszcza jak skręcam w lewo czasami zdarza sie ze słychać to również lak jadę prosto ale juz jest mniej słyszalne. Bylem z tym u mechanika, cale kolo bylo rozebrane i juz byl zamiar wymiany przegubu ale jednak okazalo sie ze przegub jest wporzadku. Pytam was bo bylem juz chyba w 5 zakladach mechaniki i nikt nie jest mi w stanie wyjaśnić co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz łożysko, miałem to samo tylko ze z tyłu, też mi coś ocierało,ale nic nie szumiało( a jak się łozysko zużywa to chyba powinno szumieć:P) i również przy skręcie, przy jeździe na wprost, było ok. A w automacie oczywiście że jest możliwość jazdy na luzie :D puść pedał gazu i jak ci obroty spadną poniżej 1500 1400 to ci sie wrzuci luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...