Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypadanie zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dziwny temat, ostatnio zmieniałem trójnik i przewód plastikowy wchodzący w trójnik odmy.

Pierwszy dzień po odpaleniu wszystko ok, drugiego dnia przy - 1° po odpaleniu auto zaczęło kuleć i falować na ssaniu.

Po chwili zaczął mrugać check i auto wyczuwalnie pracowało na 3 cylindrach. 

Troszkę dodałem gazu i się uspokoił.

3go dnia odpalił zaczął znów falować i wypadać zapłon, po przejechaniu kawałka i przełączeniu na LPG auto momentalnie utraciło problem z wypadaniem zapłonu, przełączyłem na benzynę i znów problem powrócił. 

Czy to może być nadal kwestia odmy ? Czy coś innego się zjebało ? 

Odpowietrznik skrzyni korbowej puszcza powietrze tylko w jedną stronę więc nie zmieniałem.

Układ zapłonowy jak by był walnięty to chyba na lpg bardzie dawało by w kość a nie że się uspokaja.

 

 

20201209_190237.jpg

Opublikowano
  • Autor

Odkrecalem korek od oleju i podskakuje, gdy silnik nagrzany to podskakuje mocniej. Olejem nie pluje tylko dmucha.

Bagnet od oleju wyciągnąłem i nie ma żadnych przedmuchów.

Opublikowano

Masz w błędach co jest problemem, zwarcie do plusa wtrysku pierwszego cylindra. Wiązka i wtrysk do weryfikacji.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 20.04.2016 o 16:58, UTEK3 napisał:
22 minuty temu, ulisses napisał:

Masz w błędach co jest problemem, zwarcie do plusa wtrysku pierwszego cylindra. Wiązka i wtrysk do weryfikacji.

Czyli to może być kwestia nadpękniętego kabelka od wtrysku? Bądź padający wtrysk ? Zweryfikuje

 

Opublikowano
  • Autor

Jest jakiś patent na porządne sprawdzenie instalacji pod kątem niesprawności ? 

Opublikowano
18 minut temu, Mgxv2 napisał:

Jest jakiś patent na porządne sprawdzenie instalacji pod kątem niesprawności ? 

Miernik,sprawne oczy i oraz 2 dłonie . Pierw sprawdź samą wtyczkę wtryskiwacza pierwszego czy jest ok i czy przewód się nie urwał z pinu i nie robi zwarcia. Następnie sprawdzasz sam przewód wizualnie pod kątem uszkodzeń. Miernikiem możesz sprawdzić czy jest zwarcie między pinami jak sugeruje to błąd,możliwe iż zwarcie pojawi się podczas poruszania przewodu. Możliwe tez zwarcie wewnątrz wtrysku,możesz sprawdzić jego rezystancje. 

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor

No i fajnie, zawsze to jakiś punkt zaczepienia :)

Co ja się z tym autem mam to moje, coś się uda zrobić to wyjdą kolejne dwie rzeczy... 

Opublikowano
  • Autor

Wychodzi na to że przewody idące do 1 cylindra są już zmęczone życiem, popękana izolacja oraz zalane olejem jak się przyjarzełem to było widać mikro iskierki na przewodach.

To się regeneruje ? Czy można kupić nową wiązkę ? 

Ewentualnie dużo zamieszania z przeszczepem drugiej ? Samemu da się ogarnąć czy temat dla elektryka bardziej ? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mgxv2

Opublikowano

Kupujesz albo kawałek wiązki z wtyczką i normalnie lutujesz do starej wiązki w miejscu gdzie stara wiązka jest już ok albo nowe przewody, wtyczkę i piny które po zaciśnięciu na przewodach osadzasz w nowej wtyczce.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.