Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stacyjka ciężko się przekreca


piotr827

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy spotkał się ktoś z takim problemem w b7 gdy jest przymrozek kluczyk w stacyjce do pierwszego kliku się przekreca normalnie do drugiego kliku trzeba użyć  siły nie blokuje się tylko z oporem trzeba przekręcać kluczyk gdy temperatura na dworze jest dodatnia problem znika czy można coś zrobić samemu czy oddać do fachowca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zadziała akurat w tym aucie ( nie znam tu problemu), ale w jakimś kiedyś (nie Audi) kojarzę podobny problem i pomogło wtryśnięcie niedużej ilości....WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie nic się nie stanie, wd rozluźni/nasmaruje zapadki, ale zrób jak uważasz, to Twoje auto, pytałeś więc taka moja sugestia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekkie ruszanie kierownicy pomaga (mniejszy opór)  to problem z zapadką blokady kierownicy. A jak nie pomaga takie ruszanie kierą przy przekręcaniu kluczyka to spróbuj wypiac kostkę stacyjki i zobacz czy bez niej jest opór. Jeżeli opór zniknie to kostka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pod żadnym pozorem nie psiukaj wd ani innymi sprejami do stacyjek i zamków. Tego się po prostu nie robi ze względu na to, że wd-40 to smar, który zbierze cały brud i spłynie gdzieś na dół, np. do zapadek i je zwyczajnie zapcha po jakimś czasie.

A jeżeli chodzi o problem kolegi, to najlepiej stacyjkę dać specjaliście razem z kluczykiem/ami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć większe problemy piskaj w stacyjkę :D  nie polecam takich rozwiązań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamków są specjalne oleje,żadne wd,ale lepiej rozbierz stacyjkę ,umyj dobrze, wtedy nasmaruj ,robiłem tak z wkładką w drzwiach ,zabita była brudem,po czyszczeniu chodzi leciutko,druga sprawa sprawdź blokadę kierownicy,może tam coś się dzieje,coś pękło,a jak podczas jazdy ci zblokuje to wesoło nie będzie,psikanie wd pomaga na chwilę i niszczy zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...