Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria rozrządu 2.0TFSI


indiapapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym się podzielić kolejnymi doświadczeniami z tym fascynującym silnikiem jakim jest dwa zero tfsi.

Otóż od dłuższego czasu miałem problem z błędem EPC. Po wymianie oleju problem znikał na średnio 8000km, potem powracał. Ciągle P164B. 

Poza tym przy normalnym przyspieszaniu czasem zdarzyło się, że autem szarpnęło - puszczam gaz, potem dodaję i zanim "zasprzęgli" to mija chwila. Pierw myślałem, że to coś ze sprzęgłem albo tak dołącza tylni napęd, bo nalatane 270 tys km, więc jeździłem dalej.

Po paru miesiącach błąd EPC zaczął wchodzić codziennie plus pewnego dnia auto zaczęło tracić moc. Zjechałem na bok, zgasiłem, próbwałem odpalić i gdzie zwykle odpala od dotknięcia tutaj nic. 

To odrazu laweta, na warsztat i rozbieramy. 

Jak widzicie na zdjęciach zębatka rozrządu była zjedzona prawie do końca - jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi  jak to możliwe albo widział taki przypadek wcześniej? Rozrząd ledwo 40 tys km. 

Czy montujecie w swoich autach zamienniki łańcucha FEBI albo SWAGa? One mają nieco inną budowę niż orginał i może to było powodem, że rozrząd się skończył. 

 

 

130878566_1939752792830569_5315596887403593185_n.jpg

130927063_297718761617982_2701845815885310794_n.jpg

130981710_376292746799504_7254198800921171227_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem tych silnikow kilkaset i takiego czegos nie widzialem... ja zawsze montuje rozrzady tylko oryginal.. mialem kilka przypadkow, jak ktos po zakupie wymienil rozrzad na zamiennik i np urwal sie lancuch po kilku tysiacach km.. ale tak zjedzonej zebatki nie widzialem.. ale widzisz to pokazuje, ze jak sie pojawia jakis blad to trzeba poprostu w miare szybko dzialac, a takie jezdzenie do konca moze spowodawac duzo wieksze straty niz rozwiazanie problemu na samym poczatku..  jesli masz rozebrany silnik to rozwiaz odrazu ten problem, bo tutaj to jest tylko przyczyna zbyt niskiego cisnienia oleju (p164b)... teraz zamontujesz nowy rozrzad a to nie on byl przyczyna tylko skutkiem..

Edytowane przez kixi4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu widac ze poprostu zebatka walu ma jakis numer hb1509 i to po prostu jakis zamiennik, dlatego zjadlo zeby.. na oryginale tego nie ma. A blad cisnienia oleju to inny temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...