Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hałas w skrzyni


tommy avant

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem audi a4 b9 s-tonic napęd na przód przy ruszaniu na prostych kołach pod obciążeniem w pewnym momencie słychać telepotanie hałas podobny do przegubów na skręconych kołach auto ma przebieg 200 000 tysi jeśli rusza się łagodnie hałasu nie ma natomiast raz na jakiś czas jedynie czuć jakieś uderzenia w pedały  byłem u mechanika jednego drugiego nie wiedzą trzeba szukać ktoś miął podobna usterkę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazł pan już przyczynę ? Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ?

Czy to ten dźwięk ? Borykam się już z tematem od jakiegoś czasu i nikt nic nie wie. 
 

Jedni mówią ze przekładnia , drudzy ze przegub wewnętrzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znalazłem choć nie było łatwo wszyscy chcieli mnie naciągnąć na grube tysiące to przegub wewnętrzy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne dźwięki,wczoraj samochód sprawdzali dwaj znajomi mechanicy,i wykluczyli przeguby. U mnie te dzwiki są również na wsteczym. Dodatkowo trochę czy zmianę z 1 na 2 i redukcję z 3 na 2. Mam juz czarne wizję że to sprzeglo albo mechatronika. Uspokoił mnie trochę twój wpis. Jak się wkur..... wymienię oba wewnętrzne na chybił trafił. Napisz proszę czy miałeś od prędkości około 80 kmh cykliczne dźwięki stukania (jakby w bieżnik opony wbił się np. Kamień) które było czy na kierownicy,pedale gazu i na podłodze po stronie pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne dźwięki,wczoraj samochód sprawdzali dwaj znajomi mechanicy,i wykluczyli przeguby. U mnie te dzwiki są również na wsteczym. Dodatkowo trochę czy zmianę z 1 na 2 i redukcję z 3 na 2. Mam juz czarne wizję że to sprzeglo albo mechatronika. Uspokoił mnie trochę twój wpis. Jak się wkur..... wymienię oba wewnętrzne na chybił trafił. Napisz proszę czy miałeś od prędkości około 80 kmh cykliczne dźwięki stukania (jakby w bieżnik opony wbił się np. Kamień) które było czuć na kierownicy,pedale gazu i na podłodze po stronie pasażera?

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem,podobnie to brzmi. A miałeś charakterystyczne pulsujące na kiere i podłogę terkotanie?

Skrzynia 0ck 2.0 tdi ultra a6 c7 169 tkm

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie również ten trop od dr 5 można ?

Skrzypiące wnętrze

 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hałasuje jak na filmie. Byłem dziś u fachowca od automatów który podniósł samochód zakręcił kołem i stwierdził że skrzynia do remontu impreza na 8 koła PLN. Chyba w ciemno zacznę od wymiany przegubów wewnętrznych. Jak to nie pomoże to wtedy będzie trzeba pomyśleć o remoncie. Chociaż ten dźwięk jest na moje ucho podobny do tego jaki miał Tommy avant.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jok21 napisał:

U mnie hałasuje jak na filmie. Byłem dziś u fachowca od automatów który podniósł samochód zakręcił kołem i stwierdził że skrzynia do remontu impreza na 8 koła PLN. Chyba w ciemno zacznę od wymiany przegubów wewnętrznych. Jak to nie pomoże to wtedy będzie trzeba pomyśleć o remoncie. Chociaż ten dźwięk jest na moje ucho podobny do tego jaki miał Tommy avant.

 

Karol a jak na wstecznym cofasz i na prostych kołach to też to słyszysz ? Zależy to od temperatury na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstecznym pod górkę też to słychać. Nieważne czy koła są prosto czy skręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...