Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ropa w oleju 2.0 TDI BPW


Maras63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam problem z moja A4 B7 2.0 tdi BPW Problem polega na przybywaniu oleju jest to niestety ropa Auto już nie ma DPFa oraz była regenerowana vacumpompa (zestaw uszczelek) Może miał ktoś podobny problem w tym silniku i podpowie na co jeszcze spojrzeć. Silnik pali od szczału nie kopci i nie ma żadnych niepokojących objawów. Zdjęcie korekt wtrysków dodaje niżej Pozdrawiam i Wesołych Świąt

20201224_123119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem ten sam problem w swoim BPW, przybywało mi ropy i to dużo. Sprawę zbagatelizowałem bo samochód był codziennie potrzebny. Aż do momentu zatarcia motoru (+-5kkm i nie myśl że odciąganie i dolewanie świeżego coś pomoże. Odstawiaj i rób jak najszybciej pierw poleci wałek i szklanki a potem cały dół) Prawdopodobnie powodem były podkładki PD w twoim wypadku również zwrócił bym uwagę czy jest dobrze usunięty dpf. Nie szukałem dalej przyczyny. Szybka przekładka i jazda dalej potem sprzedaż. Trzymaj się. 

Edytowane przez Damian320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody przybywania oleju mogą być trzy w Twoim silniku :

- Nie wyłączona w ECU obsługa DPF-u i sterownik silnika podejmuje częste próby wypalenia tego czego już w wydechu nie ma :decayed:

Dotryskiwane paliwo w dużej części trafia do miski olejowej ..

- Uszkodzone wewnętrzne uszczelnienie pompy tandemowej i z niej paliwo dostaje się do oleju.

- Uszkodzone uszczelniacze pompowtrysków, one także mogą powodować dolewanie napędu do miski olejowej .

Trzeba to wszystko po kolei sprawdzić :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi jak mi się uda to ogarnąć to na pewno odezwę się i napiszę co było przyczyną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...