Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczki przednie wariują


Virt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podczas podróży zauważyłem że wycieraczki nie schodzą do końca, podczas pracy schodzą ale gdy już je wyłączę to są postawione troszkę wyżej, nie jest to mocno uciążliwe ale dla oka drażniące, dodam jeszcze że chwilę wcześniej nie mogłem ich wyłączyć także, trzeba było manetką pstrykać żeby się wyłączył, wiecie co jest przyczyną tych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na trzpieniu silnika się przestawiło.Trzeba odkręcić i ustawić na nowo w pozycję wyjściową.

Co do usterki niewyłączającej się wycieraczki.

Możliwe że coś z manetką nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, ponieważ mój kłopot też dotyczy wycieraczek, które po włączeniu przesuwają się do pewnego momentu i potem się zacinają i zatrzymują na chwilę, następnie wracają do pozycji wyjściowej. Co to może być?? Będę wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lewek napisał:

Podłączę się do tematu, ponieważ mój kłopot też dotyczy wycieraczek, które po włączeniu przesuwają się do pewnego momentu i potem się zacinają i zatrzymują na chwilę, następnie wracają do pozycji wyjściowej. Co to może być?? Będę wdzięczny za sugestie

pewnie to samo co w większości - zacierają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pieterb napisał:

pewnie to samo co w większości - zacierają się.

Czyli czyszczenie mechanizmu wystarczy?? Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do póki nie stoi całkiem to może nasmarować tylko wystarczy, o ile to jest to co napisałem.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Znalazłem post z całą instrukcja jak reanimować mechanizm, więc zabieram się do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lewek napisał:

Dziękuję za pomoc. Znalazłem post z całą instrukcja jak reanimować mechanizm, więc zabieram się do pracy :D

To pomoże tylko na jakiś czas,mechanizm zaciera się bo woda się dostała do trzpieni i wypłukała smar. Za jakiś czas powtórzy się to po naprawie. Poszukaj może jakiegoś mechanizmu z exeo i wsadź do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pila24 napisał:

Poszukaj może jakiegoś mechanizmu z exeo i wsadź do auta.

a co one jakieś lepsze? bo u siebie też tam rdzę widziałem i na razie smaru napchałem tam ale pewnie jak piszesz podziała to tylko na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pieterb napisał:

a co one jakieś lepsze? bo u siebie też tam rdzę widziałem i na razie smaru napchałem tam ale pewnie jak piszesz podziała to tylko na jakiś czas.

Juz przerabiałem temat,jak raz wycieraczki staną to szkoda czasu na naprawę. Lepiej kupić inny mechanizm,zamiennik lub sprawną używkę która nie rozszczelniła się jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn u mnie jeszcze nie stanęły jeśli o to chodzi, po prostu nasmarowałem profilaktycznie. No ale może faktycznie trzeba się rozejrzeć i zrobić zapas.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. W sumie już wyczyszczone . dopóki śmiga będzie co jest , ale rozglądam się za używką :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...