Jump to content

Lotka A4 B6/B7 Avant wzór RS4 B8 od Audi Plus z FB

Krzysiek15255
 Share

Recommended Posts

Nie znalazłem nigdzie tematu odnośnie tej konkretnej lotki więc  opiszę swoje spostrzeżenia na jej temat.

Oczekiwania: szukałem czegoś do mojego czarnego Avanta A4 B6. Miała być Ori s-line w kolorze. Jednak wybór padł na lotkę z laminatu a'la RS4 B8 z racji bardziej agresywnego wyglądu. Produkt zamówiony od Audi Plus z Facebooka.

Lotka zamowiona: 400zł pod dom za lotkę, która miała być dobrze dopasowana. Po zamówieniu rzucił mi się temat na fb o jakości tych lotek. Napisałem do Audi Plus. Zaproponowali zwrot pieniędzy, jeśli chce zrezygnować i powiedzieli, że nikt nie narzekał na spasowanie. Decyzja padła, że raz się żyje.

Lotka przyszła i wyglądała solidnie. Po przymierzeniu na auto okazało się, że jest trochę jak banan i nie przylega dobrze do dachu. 

Tu już trochę dociśnięta do dachu ręką. Lotka odstaje od dachu z 5mm... rozumiem jest to laminat, więc jest grubszy.. zrozumiałe.

20200909_175238.jpg

Lecimy dalej. Po ustawieniu względem stopu i relingów lotka z prawej strony jest za krótka (taka sama opinia krążyła po fb w czasie kiedy oczekiwałem na lotkę).

Lewa strona:

20200909_175218.jpg

Prawa strona:

20200909_175229.jpg

Dla mnie było to nie do zaakceptowania. Zaczynamy rezać lotkę, żeby jak najlepiej siadła.

Prawa strona doszpachlowana szpachlem z włóknem, a później wykończeniową szpachlą.

20200912_185113.jpg

Lewa strona też lekko dopasowana:

20200912_185133.jpg

Kolejne przeróbki. Przy stopie jest mało miejsca. Można to założyć bez przerabiania, ale będzie na przyszłość problem z wyjęciem lampy stopu. Szlifujemy wnęki (uwaga ścianki są cienkie i w moim przypadku porobiły się dziury, które musiałem później nadkładać szpachlą.

20200912_185220.jpg

20200912_185212.jpg

Od spodu lotki też trzeba było ją trochę podszlifować..

20200912_185229.jpg

20200912_185235.jpg

Wierzch lotki wyszlifowałem. Widać po kolorach jaka była równa.

20201003_135848.jpg

Lakiernik całość  zapodkładował i jeszcze raz przeszlifował. Za malowanie zapłaciłem 100zł i wyszło tak:

20201018_170956.jpg

Wszystko dobrze odtłuszczone, ustawione i przyklejone na klej do szyb Boll sprint i primer też Boll. Po wszystkim zrobiona ładnie fuga tym samym klejem, żeby syf nie wpadał między lotke, a klapę.

20201025_173959.jpg

20201101_160005.jpg

20201101_160022.jpg

IMG_20201101_130331.jpg

IMG_20201101_130242.jpg

IMG_20201101_130312.jpg 

Lotka montowana w październiku 2020. Jakby się coś z nią działo na pewno dam znać. :decayed:

Po ponad pół roku widać włókna laminatu przebijające przez lakier i zaczyna falować. :wink:

Lipa, to już faktycznie lepiej brać używke ale ori i odmalować..

Zobaczymy jak dalej będzie wyglądać lotka. :wink:

Podkład i szpachla pewnie usiadła ,wada lakiernicza, trzeba by zmatowić i jeszcze raz pomalować,co niezmienia faktu ,że laminat jest do kitu

Też kupiłem ta lotkę i po przymiarce trzeba będzie podobnie rzeźbić jak u ciebie. Z tym że u mnie lewy bok pasuje idealnie, natomiast prawy trzeba będzie nadłożyć i przeszlifować okolice światła stop i coś mi się wydaje także spód. Jak za tą kasę roboty w cholerę.

Ori używki chyba raczej nieosiągalne , bardzo rzadko sie pojawiają ?  :mysli:

Nie dawno za 300zł była na allegro  z b7

17 minut temu, greg2505 napisał:

Nie dawno za 300zł była na allegro  z b7

Mi chodziło o tą z B8. Sline  B7 mam na aucie ale tamta jest ciekawsza i ładniejsza wg mnie.

2 godziny temu, dekiel 13 napisał:

Mi chodziło o tą z B8. Sline  B7 mam na aucie ale tamta jest ciekawsza i ładniejsza wg mnie.

Ale ori z b8 raczej nie podejdzie do b6/b7 ,zostaje tylko laminat 

Żeby nie było.. te włókna widać pod lakierem jak auto jest umyte i czyste. I pewnie większość z użytkowników się nie dopatrzy. Ja jednak wzrok mam dobry i widzę. Na tą chwilę nic z tym nie robię. B)

12 godzin temu, Krzysiek15255 napisał:

Żeby nie było.. te włókna widać pod lakierem jak auto jest umyte i czyste. I pewnie większość z użytkowników się nie dopatrzy. Ja jednak wzrok mam dobry i widzę. Na tą chwilę nic z tym nie robię. B)

pod bezbarwnym ,jak byś teraz zmatował i na to baza +klar to powinno zniknąć ,ale jak mało widoczne nie ma sensu tego ruszać

I u mnie też będzie rzeźba. Tylko zastanawiam się czy górę też równać czy tylko prawa stronę.... 

IMG_20211116_102140.jpg

IMG_20211116_102152.jpg

Kuwa jak oni robią te spojlery , nie potrafią dokładnego 'kopyta' do wzoru zrobić. Tu brakuje kilometr.

Trzeba będzie dolepić włókna , możliwe ale czasochłonne.