Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Przeróbka zegarów z anglika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.mama w audiczce takie zegary http://moto.allegro.pl/item589519351_licznik_audi_a4_8do_audi_a_4_1_9_tdi_1999_rok.html i kupiłem sobie od benzymy 1.8 wersji Angielskiej takie http://moto.allegro.pl/item601009062_zegary_licznik_audi_a4_anglik_benzyna.html i chciałbym z moich europejskich przełożyc sobie szybkościomierz oraz prędkościomierz do tych Angielskich bo chodzi mi o to że moje wersja europejska TDI nie ma wskażnika TEMP OLEJU oraz Ładowania a angielska ma tylko że one są od BENZYNY jak można to zrobić i czy będzie mi to działać prosze o wasze opinie.

Opublikowano

no to ja sie podepne pod temat :) zrobilem jak kolega wyżej miałem 4 zegary w liczniku, teraz mam 6, po przekładce zegar ładowania aku ładnie działa, ale zegar temperatury oleju nie, da sie to jakoś zrobić żeby też zadziałał??

Opublikowano
  • Autor

no to ja sie podepne pod temat :) zrobilem jak kolega wyżej miałem 4 zegary w liczniku, teraz mam 6, po przekładce zegar ładowania aku ładnie działa, ale zegar temperatury oleju nie, da sie to jakoś zrobić żeby też zadziałał??

Jak to kolego zrobiłeś chodzi o tą przekladke i jak sa kilometry w milach czy Km a zegary miałeś od tdi czy bęzyny

Opublikowano

elektryk mi robił przełożył tarcze i przeprogramował licznik bo wskazywał przejechaną trasae w milach a nie w km, mówił że da sie zrobić też temp oleju, ale troche trzeba pogrzebać, ja ostatno dokładałem teromometr sam do licznika, wiec pomyślałem ze można tez bez problemu podpiąć temp oleju - ale trzeba wiedzieć jak :) a ja jeszcze tego nie wiem

Opublikowano

temperatura oleju to pryszcz trzeba tylko dokupic czujnik temp. oleju ktory wkrecasz przy filtrze oleju (jest tam zaslepione miejsce) ciagniesz jeden kabelek do licznika i dziala. Koszt czujnika to ok..25zl, a numer czujnika to: 049 919 563 B

Opublikowano

zgadzam sie z Tobą niby proste ale jak później wpiąć sie z sygnałem w licznik???

Opublikowano
  • Autor

W moim liczniku za wskaźnikiem temp oleju jest taka mała czarna kostka i idzie od niej kabelek i on najprawdopodobniej jest do tego czujnika temp.

Opublikowano

elektryk mi robił przełożył tarcze i przeprogramował licznik bo wskazywał przejechaną trasae w milach a nie w km, mówił że da sie zrobić też temp oleju, ale troche trzeba pogrzebać, ja ostatno dokładałem teromometr sam do licznika, wiec pomyślałem ze można tez bez problemu podpiąć temp oleju - ale trzeba wiedzieć jak :) a ja jeszcze tego nie wiem

Hmmm....... ciekawy "myk" z tą przekładką tarcz. Mam nadzieję ,że ten "Pan" elektryk "przełożył" ci też eproma, bo w przeciwnym wypadku licznik będzie cię oszukiwał. Nie trzeba chyba być ekspertem aby zauważyć różnice pomiędzy tymi dwoma prędkościomierzami. U ciebie "na godzinie dwunastej" masz 110km/h a w "nowym" liczniku 130km/h. Ponadto twój jest wyskalowany do 220km/h a nowy do 260km/h.

(o przekodowaniu benzyny na diesla nie wspominam bo to oczywiste)

Z temp oleju, to tak jak ci kolega podpowiedział, wystarczy czujnik oleju i kawałek kable i juz masz "olej".

Opublikowano

Koszt czujnika to ok..25zl, a numer czujnika to: 049 919 563 B

w ASO koszt takiego czujnika to 66.55 zł

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.