Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B8 zawias 1BA jaką felgę dobrać?


lolo_1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu felg do mojej a4b8 sedan 2010 zawias 1BA. Obecnie mam ori felgi 7,5x17" et45 i opona 225/50/17, chcę wsadzić 8,5x19" et30 opona 235/40/19 otwór centrujący 72,6 albo et45  i do tego dystans tak żeby koło było na równo z błotnikiem. Nie za bardzo kumam jak to wszystko liczyć, a wydaje mi się ze felga et30 może za bardzo wystawać. Może ktoś doradzić który rozmiar będzie lepszy i jeśli ten z et45 to jakie dystanse dobrać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny sens przy 1ba to max 18cali, powyżej bedzie wygladać komicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tobias napisał:

jedyny sens przy 1ba to max 18cali, powyżej bedzie wygladać komicznie

dlaczego komicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu masz na 1BE 19" w mojej C6 jest wysoko, jednak jakoś to wygląda, na 1BA będzie dużo wyżej ... .

IMG_20180308_093050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

 

Tu masz na 1BE 19" w mojej C6 jest wysoko, jednak jakoś to wygląda, na 1BA będzie dużo wyżej ... .

IMG_20180308_093050.jpg

czyli będzie za duży prześwit miedzy opona a błotnikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolo_1 napisał:

czyli będzie za duży prześwit miedzy opona a błotnikiem? 

Uwierz, że będzie wyżej, jednak jak Ci to nie przeszkadza to zakładaj, będziesz mógł po większych krawężnikach jeździć ... .

Tu masz 1BA na 19" też B8.

58f5dffbaeb5f_IMG_20170414_17580422.thumb.jpg.2b10a55ef854784eedc14e701c4d41a4.jpg

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Uwierz, że będzie wyżej, jednak jak Ci to nie przeszkadza to zakładaj, będziesz mógł po większych krawężnikach jeździć ... .

będę musiał to sprawdzić bo szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłem na to uwagi. a jeśli mi nie podejdzie to sprężyny typy einbach pro kit będą dobrym wyborem czy bawić się w wymianę całego zawieszenia amorki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolo_1 napisał:

a jeśli mi nie podejdzie to sprężyny typy einbach pro kit będą dobrym wyborem czy bawić się w wymianę całego zawieszenia amorki itp?

Tu musisz poszukać na forum, było dużo tematów, nie pomogę Ci, nie robiłem ani nie planuję robić w najbliższej przyszłości takiego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelonek1 napisał:

Tu musisz poszukać na forum, było dużo tematów, nie pomogę Ci, nie robiłem ani nie planuję robić w najbliższej przyszłości takiego moda.

 

Edytowane przez lolo_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto już obniżone, pro kit od eibacha wjechał. Jeszcze jak mogli byście mi doradzić co do rozmiarów felg i opon, bo kompletnie się na tym nie znam. 8,5x19" et30 czy 8,5x19" et45 chce żeby siedziało na równo z obrysem auta. Rozmiar opon rozważam 225/40/19 albo 235/40/19 na jakim rozmiarze felga będzie wyglądała lepiej i ta luka która tam jeszcze troszkę została będzie lepiej wypełniona? @pelonek1 @tobias

Edytowane przez lolo_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj lupki, kalkulatora felg, a najlepiej poziomica do błotnik auta i mierzysz ile jeest do obrysu względem felgi co masz teraz na aucie, dla mnie proste i najbardziej logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...