Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak info o otwartych drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Brak informacji przy zegarach, że mam otwarte lub niedomknięte drzwi.

Dotyczy to każdych drzwi.

Jeśli chodzi o oświetlenie wewnętrzne to działa normalnie. Zapala się gdy otwieram drzwi i gasi gdy drzwi zamykam.

 Proszę o jakieś wskazówki....

Opublikowano

Było coś kodowane w aucie? W komforcie albo w zestawie wskaźników?

Opublikowano
  • Autor

Pewnie :)

Wydawało mi sie , że jak nie byłem z zadowolony z ze zmian jakie wprowadzałem to przywracałem ustawienia jakie wczesniej były.

Problem z tym ze od momentu zakupu tego nie było.

Napisz proszę w których sterownikach tego szukać.

Mam VCDSa ale nie po polsku więc trudniej mi szukac

 

Opublikowano

Masz gdzieś pierwszy autoscan zapisany, zanim zacząłeś kodowania? Może wykonany przed kupnem?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Masz gdzieś pierwszy autoscan zapisany, zanim zacząłeś kodowania? Może wykonany przed kupnem?

Zaraz poszukam

Opublikowano

Wrzuć jeszcze aktualny.

Zmieniałeś tylko w kodowaniach czy w adaptacjach kanały również?

Edytowane przez Muskel1
Ort.

Opublikowano
  • Autor

Skan w załączniku. Zrobiony zaraz po zakupie

 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Wrzuć jeszcze aktualny.

Zmieniałeś tylko w kodowaniach czy w adaptacjach kanały równierz?

Log-WAUZZZ8K3CA099514-224030km-3.11.2020.txt

Opublikowano
  • Autor

i tam i tam

 

Opublikowano

Masz Audi drive select fabrycznie? Czy próbowałeś tylko w zielonym menu uruchomić?

Masz 4 polift?

Opublikowano
  • Autor

Włączyłem Drive select

Uruchomiłem go w chyba w kanałach VCDS i w chyba w zielonym też

W MMI go widać ale tylko mam tam silnik.(dynamic auto i komfort)

Zamontowałem też lampki we wszystkich  drzwiach czerwone i białe ale nie wszystkie sie swiecą i nie wiem dlaczego.

Pewnie to nie ma związku ...tak tylko wspomniałem.

Denerwuje mnie tylko brak info o niezamknietych drzwiach.

Moje Audi jest rzedliftowe. koniec 20011r

 

Edytowane przez 1122334455

Opublikowano

Z tego co widze masz sterownik 55 (samopoziom)  oraz  10 (czujników parkowania) więc masz przedlift, tak?

W przedlifcie nie da się uruchomić drive select bez przycisku. Dlatego masz błąd Charisma. Widzę, że pozmieniałeś także kodowania w obu sterownikach przednich drzwi,  komfortu, bcm, zezwolenia startu, zegarach, asystenta parkowania, informacji 5F, tylne lewe drzwi, tylne prawe drzwi. 

Do tego piszesz, że zmieniałeś także adaptacje oraz ustawienia w zielonym menu. O ile przywrócenie codowania i adaptacji nie powinno być problemem (bo vcds zapisuje w folderze Debug wszystkie zmiany kodowania i adaptacji), tak ustawienia w zielonym menu będzie ciężko przywrócić jeżeli nie wiesz dokładnie co zmieniałeś. Te ustawienia nie są protokółowane. 

Przy tak wielu zmianach, które dokonałeś pozostaje jedynie wycieczka do ASO i podpięcie auta pod wtyczkę diagnostyczną i przeprowadzenie porównania online. Wszystkie kodowania, adaptacje i ustawienia zostaną przywrócone do fabrycznych. 

Opublikowano
  • Autor

skąd to wiesz ?

Gdzie to jest wykazane ? :)

Gdzie znajde informacje w moim skanie o tym ze ma 10 czujników parkowania ?

Pytam z ciekawości.

 

Drive select może i mógłbym cofnąc zmiany  bo robiłem to w kanałach

W sterownikach drzwi aktywowałem te lampki

Ogólnie auto nie sprawia mi kłopotów.

Tylko to info o drzwiach niezamknietych.

Masz jakiś pomysł w którym sterowniku to szukać ?

 

 

Opublikowano
16 minut temu, 1122334455 napisał:

skąd to wiesz ?

Gdzie to jest wykazane ? :)

Gdzie znajde informacje w moim skanie o tym ze ma 10 czujników parkowania ?

 

Nie masz 10 czujników tylko sterownik do czujników parkowania ma przypisaną pozycję 10. 

Przypisanie pozycji dla sterowników jest zawsze takie same i tak silnik jest zawsze 01, ABS zawsze 03 a jeżeli jest osobny sterownik do czujników parkowania to ma on pozycje 10 lub 76 (w zależności od modelu).

W A4 B8 w przedlifcie czujniki parkowania miały własny sterownik podobnie jak samopoziomowanie. W polifcie te dwa sterowniki nie znajdowały już zastosowania (czyli ich nie ma), bo samopoziomowanie i czujniki parkowania sterowane są  przez bcm (09).

Przywróć kodowania i adaptacje w komforcie (46) i w zestawie wskaźników (17).  Może to coś da ale wątpię bo trochę namieszałeś sobie w tych sterownikach. 

W folderze Windows/Ross-Tech/VCDS-DRV/Debug 

massz 3 pliki 

CodingLog.CSV

AdpLog.CSV

oraz CodingLog.TXT

Zapisane są tam wszystkie zmiany kodowania oraz adaptacji, których dokonałeś. Łącznie z numerem sterownika, zmienioną wartością, starym i nowym kodowaniem oraz datą i godz. kiedy miało to miejsce.

Może posprawdzaj sobie tam co zmieniałeś. 

 

 

Opublikowano
  • Autor

no ok rozumiem.. To jakiś pomysł ale boje się ze jak zaczne wklejac te kodowania i sprawdzac zmiany to dopiero wtedy cos zamieszam hahaha.

Mimo wszystko dzięki za wskazówki.

sprawdze te 2 sterowniki.

sprawdze tez w zielonym menu co mam włączone a tego nie mam

 

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pomoc

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Co do braku informacji o niezamkniętych drzwiach.....

Nikt nic nie wie co to może być ?

Przecież to chyba nie jest normalne że nie pokazuje że np pasażer z tyłu nie domknął drzwi ???

Opublikowano

Czy jak otworzysz drzwi zaświecają się lampki na podsufitce?

Opublikowano
  • Autor

Lampki się wtedy zapalają

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.